6-letnia Cailee wie, że zaraz straci wzrok. Mama pomaga jej zdobyć wspomnienia, które wypełnią ciemność

Cailee cierpi na odwarstwienie siatkówki. Jej wzrok każdego dnia się pogarsza - dziewczynka niedługo będzie niewidoma. Ale zanim to nastąpi, chce spełnić swoje marzenia.

Dziewczynka się nie poddaje. Świadoma swojej choroby chce w pełni wykorzystać czas, który jej pozostał. - Tworzymy tzw. bank pamięci, składający się z różnych czynności, które Cailee może zobaczyć i zrobić, zanim całkowicie straci wzrok - mówi mama sześciolatki Catrina. - Mam przyjaciela, który jest niewidomy. Wytłumaczył mi, że dzięki wspomnieniom nie żyje w całkowitej ciemności. To dodatkowo mnie motywuje, żeby dać mojej córce jak najwięcej cudownych chwil.

Cailee chce zdążyć zobaczyć las sekwoi (to drzewa osiągające olbrzymie rozmiary) i festiwal latających balonów w Nowym Meksyku. Dziewczynka pragnie też nauczyć się gotować i zapisać się na zajęcia plastyczne.

Ale to nie wszystko! Razem z mamą Cailee zobaczy Fashion Week w Nowym Yorku - zawsze o tym marzyła. Wspaniałym doświadczeniem na pewno będzie koncert symfoniczny, na który chce ją zabrać mama (dziewczynka uwielbia muzykę). Do tej pory Cailee spełniła kilka ze swoich marzeń - zobaczyła ocean, a w Disneylandzie spotkała się ze swoją ulubiona postacią, księżniczką Bellą.

Chorobę dziewczynki zdiagnozowano, gdy Cailee miała 2 latka. Mimo że przeszła już pięć operacji, w przyszłości będzie niewidoma. Dziewczynka uczy się alfabetu Braille'a i korzystania z laski.

Zobacz też

Czy starasz się spełniać marzenia twojego dziecka?