5 upalnych i klimatycznych miejsc, w których kręcono filmowe hity

Jesteś kinomanem? A na dodatek nie interesuje cię tylko fabuła filmu, lecz także sceneria przedstawionej historii? Wiemy, gdzie powinieneś pojechać na urlop! Udaj się na wakacje śladami filmowych bohaterów. Przedstawiamy 5 bajkowych miejsc, które z pewnością pamiętasz z dużego ekranu. Tam zawsze świeci słońce!

Tajlandia - Ko Tapu - "Człowiek ze złotym pistoletem"

Maleńka wyspa na Morzu Andamańskim jeszcze na początku lat 70. nikomu nie była znana. Zmieniło się to, gdy w 1974 roku stała się scenerią filmu "Człowiek ze złotym pistoletem". Od tamtej pory wyspa jest nazywana wyspą Jamesa Bonda. Nawet jeśli ktoś nie widział tej części przygód agenta Jej Królewskiej Mości, z pewnością kojarzy charakterystyczny kształt wyspy - mierzy około 20 m wysokości, 8 m szerokości. W najwęższym miejscu liczy jedynie 4 m szerokości.

Wyspa Jamesa BondaWyspa Jamesa Bonda fot. kadr z filmu "Człowiek ze złotym pistoletem" fot. kadr z filmu "Człowiek ze złotym pistoletem"

Według legendy swój nietypowy wygląd zawdzięcza pewnemu rybakowi. Mężczyzna wrócił pewnego dnia z połowu, podczas którego nie złapał żadnej ryby. W sieci znalazł jedynie gwóźdź. Wyrzucił go z powrotem do morza, jednak ponownie złapał go w sieć. Zdenerwowany rybak złapał miecz i przeciął gwóźdź na pół. Po uderzeniu mieczem połowa gwoździa odskoczyła i wpadła do wody tworząc wyspę Ko Tapu.

Grecja - Skopelos - "Mamma Mia!"

Słoneczna Grecja była scenerią wielu filmów i seriali. W ostatnich latach filmowcy z Hollywood postanowili rozsławić zupełnie nieznaną część tego uroczego, zawsze słonecznego kraju. Scenerią hitu ostatnich lat - musicalu "Mamma Mia!" - stała się niewielka wyspa Skopelos. Miejsce to pachnące sosnami, pełne smakołyków - wyjątkowo soczystych oliwek i białych śliwek - zauroczyło samą Meryl Streep, która wystąpiła we wspomnianym filmie w roli głównej.

Mamma MiaMamma Mia fot. kadr z filmu Mamma Mia! fot. kadr z filmu Mamma Mia!

Po premierze filmu Skopelos zalała fala turystów. Dotychczas nikomu nieznana wysepka stała się tętniącą życiem turystyczną imprezownią. Tłumy Europejczyków nie zmieniły tego miejsca. Kręte uliczki, czerwona dachówka, którą pokryte są niemal wszystkie domy tworzą niepowtarzalną atmosferę wyspy.

Hiszpania - Barcelona - "Vicky Christina Barcelona"

Stolica Hiszpanii to niezwykle urokliwe, tętniące życiem miasto, któremu nikomu nie trzeba przedstawiać. Nakręcono tam wiele filmów, ale to Woody Allen odkrył to miejsce na nowo. Barcelonę oglądamy oczami dwóch młodych Amerykanek, które przyjeżdżają tu na wakacje. W tych klimatycznym mieście poznają tajemniczego, pociągającego Juana Antonio, który pokazuje im życie, jakiego nie znały.

Vicky Christina BarcelonaVicky Christina Barcelona fot. kadr z filmu Vicky Christina Barcelona fot. kadr z filmu Vicky Christina Barcelona

Romantyczna i bardzo namiętna opowieść ukazuje Barcelonę jako miasto przepełnione sztuką, w którym ukojenie i spokój znajdzie każdy. Klimatyczne kafejki, wąskie uliczki, otwarci ludzie zachęcają, aby zostać tam na dłużej!

Indonezja - Bali -"Jedz, módl się, kochaj"

Najczęściej odwiedzana wyspa Indonezji leży w archipelagu Małych Wysp Sundajskich. Dlaczego cieszy się takim zainteresowaniem? Turystów przyciąga nie tylko upalny klimat, egzotyczna przyroda, piękne plaże czy przejrzysta woda, lecz także chęć odwiedzenia miejsca, w którym bohaterka filmu i książki "Jedz, módl się i kochaj" odnalazła szczęście i miłość.

Jedz, módl się, kochajJedz, módl się, kochaj fot. kadr z filmu Jedz, módl się, kochaj fot. kadr z filmu Jedz, módl się, kochaj

To właśnie na Bali Elizabeth - w tej roli olśniewająca Julia Roberts - szukała życiowej równowagi i chciała odpocząć od codziennej monotonii. Bali zachwyciło ją między innymi życzliwością mieszkańców i niezwykłą kulturą oraz sztuką. Będąc na wyspie trzeba udać się śladami bohaterki i odwiedzić Ubud - miasteczko przepełnione świątyniami i galeriami sztuki.

Kuba - Hawana - "Dirty dancing 2"

Kasowy przebój "Dirty dancing" musiał doczekać się kontynuacji. Twórcy filmu przenieśli akcję ze Stanów Zjednoczonych do stolicy Kuby, Hawany. Akcja romansu rozpoczyna się w przededniu przejęcia władzy przez Fidela Castro. Jednak to nie polityczny wątek jest tu najważniejszy. Przede wszystkim liczy się uczucie, jakie rodzi się między dwójką głównych bohaterów - świetnie tańczącego Javiera i uroczej, nieco zagubionej nową rzeczywistością Katey.

Dirty dancing 2Dirty dancing 2 fot. kadr z filmu Dirty dancing 2 fot. kadr z filmu Dirty dancing 2

Hawana jest upalana, a temperaturę podnoszą kubańska muzyka i namiętny taniec, w którym zatracają się bohaterowie. Ciekawostką może być fakt, że większość zdjęć do filmu nie było kręconych w samej Hawanie, a w... Portoryko.