Kochasz robić zakupy? Oto 5 miejsc, które są zakupowym rajem

Niektórzy w wakacje leżą na plaży, inni chodzą po górach, a jeszcze inni robią zakupy! Podróżowanie szlakiem najpopularniejszych galerii handlowych, ulic przepełnionych butikami czy bazarów przepełnionych lokalnymi rarytasami to świetny pomysł na urlop. Gdzie więc udać się na wakacyjne zakupy?

Orchard Road - Singapur

Singapur uchodzi za jedno z najdroższych miast na świecie. Na zakupy tutaj można stracić majątek. Nawet jeśli podczas wakacji liczymy każdy grosz i tak warto wybrać się na Orchard Road. To jedna z najpopularniejszych zakupowych ulic na całym świecie i jedna z głównych singapurskich atrakcji. Wzdłuż ciągnącej się przez dwa kilometry ulicy pobudowano kilkadziesiąt olbrzymich centrów handlowych.

Orchard RoadOrchard Road fot. flikr.com TanoyPhoto (CC BY-NC-ND 2.0) fot. flikr.com TanoyPhoto (CC BY-NC-ND 2.0)

Swoim luksusem uderzają bogate wystawy znanych na całym świecie domów mody - takich jak Gucci czy Prada. Ale to nie wszystko, co tam znajdziemy. Zmęczeni zakupami możemy udać się do mieszczących się także przy Orchard Road muzeów. Mieści się tu między innymi Muzeum Narodowe Singapuru oraz Muzeum Sztuki Singapuru.

Piąta Aleja, Nowy Jork

Piątej Alei chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Położona na Manhattanie ulica jest scenerią wielu amerykańskich filmów i seriali. To tu między innymi ubierały się bohaterki kultowego "Seksu w Wielkim Mieście" i tęsknym okiem oglądała wystawy Holly ze "Śniadania u Tiffany'ego".

Piąta AlejaPiąta Aleja fot. flikr.com, Damien Fauchot (CC BY-NC-ND 2.0) fot. flikr.com, Damien Fauchot (CC BY-NC-ND 2.0)

Piąta Aleja jest obecna w każdym rankingu najdroższych handlowych ulic na świecie. Znajdziemy tam butiki wszystkich prestiżowych marek - choćby Louisa Vuittona, Prady czy wspomnianego Tiffany'ego.

Pola Elizejskie, Paryż

Pola Elizejskie trafiła do naszego rankingu nie tylko dlatego, że jest znana na całym świecie, lecz także ze względu na bliskość od granic Polski. Na zakupy do Paryża możemy wybrać się choćby na weekend!

ParyżParyż fot. flikr.com, Allan Watt (CC BY-NC-ND 2.0) fot. flikr.com, Allan Watt (CC BY-NC-ND 2.0)

Aleja liczy sobie prawie 2 km długości i 100 metrów szerokości. Znajdziemy tu mnóstwo luksusowych sklepów, restauracji na światowym poziomie, kin, teatrów. Jest to prawdopodobnie najpiękniejsza aleja zakupowa - pełna zieleni, zabytków. Wieńczy ją historyczny Łuk Triumfalny.

Targ Weekendowy Chatuchak - Bangkok

Centra handlowe w Bangkoku oszałamiają wielkością i przepychem. Ale to nie tam warto robić zakupy. Nie zobaczymy tam nic, czego nie oferują też centra handlowe w innych światowych stolicach. W Bangkoku warto wybrać się na weekendowy pchli targ Chatuchak. Na 35 akrach zobaczymy tam niezwykłe antyki, dzieła sztuki i pamiątki.

BangkokBangkok fot. flikr.com, marsha windira (CC BY-NC-ND 2.0) fot. flikr.com, marsha windira (CC BY-NC-ND 2.0)

Targując się na wąskich alejkach poznasz wielu natrętnych sprzedawców, którzy będą walczyć o twoje zainteresowanie z wielkim zaangażowaniem. Z pewnością kupisz tam niezwykle oryginalne pamiątki, których będą zazdrościć ci wszyscy znajomi.

Grand Bazaar, Stambuł

Przyjazna dla turystów Turcja jest nie tylko wyjątkowo słonecznym państwem, lecz także prawdziwym zakupowym rajem. Bardzo tanie są tu ubrania. Niestety, te "markowe", pochodzące od znanych projektantów, to zazwyczaj fałszywki. Wśród często wysokiej klasy podróbek piętrzących się na targach, bazarach znajdziemy jednak także perełki pod postacią galanterii skórzanej. Gdzie jest ich najwięcej? Oczywiście na najsłynniejszym bazarze na całym świecie - Grand Bazaarze w Stambule.

StambułStambuł fot. flikr.com, Safia Osman (CC BY-NC-ND 2.0) fot. flikr.com, Safia Osman (CC BY-NC-ND 2.0)

Jest to jeden z największych tego typu obiektów w Turcji. Na 30 hektarach znajduje się 61 ulic, gdzie znajdziemy aż 3500 sklepików i kramików. Oprócz ubrań i galanterii skórzanej obkupimy się tu w dywany, wyroby garncarskie, biżuterię i przyprawy.