"Podłość ludzka nie zna granic". Pamiętacie, kto to powiedział? Aktorka kończy 68 lat

Bożena Dykiel jest jedną z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorek. To dzięki niej młodsza publiczność już od 13 lat z wielkim zaangażowaniem śledzi losy Marii Zięby w serialu "Na Wspólnej". Starsza widownia pamięta także kultowe komedie z jej udziałem - takie jak "Wyjście Awaryjne" czy "Alternatywy 4". 26 sierpnia aktorka świętuje 68. urodziny.

"Fikcja musi być prawdopodobna, aby stała się prawdą", "Cementu u nas nie kupisz, ale człowieka zawsze" -  to dzięki tym tekstom Bożena Dykiel na stałe zapisała się w historii polskiej kinematografii. Jednak rola Jadwigi Kolędy, w której możemy podziwiać talent komediowy aktorki, to nie jedyna kultowa czy ważna kreacja w dorobku aktorki.

>>> KULTOWE CYTATY Z FILMÓW I SERIALI Z UDZIAŁEM BOŻENY DYKIEL

Bożena Dykiel pracowała z najlepszymi twórcami polskiego kina. Występowała w filmach Andrzeja Wajdy (np. w "Weselu", "Ziemi Obiecanej") czy Stanisława Barei (choćby w "Brunecie wieczorową porą").

Największą popularność przyniosły jej jednak seriale. Miećki, żony Anioła, z "Alternatywy 4" czy Marii Zięby z "Na Wspólnej" nikomu nie trzeba przedstawiać.

25 sierpnia Bożena Dykiel świętuje urodziny. W dniu jej święta życzymy jej oczywiście wszystkiego najlepszego, kolejnych niesamowitych ról i przypominamy, za co ją pokochaliśmy.

>>> KULTOWE CYTATY Z FILMÓW I SERIALI Z UDZIAŁEM BOŻENY DYKIEL

Oglądasz "Na Wspólnej"?
Więcej o: