Pasażerowie nie ustąpili miejsca kobiecie z dzieckiem. Kierowca autobusu dał im niezłą nauczkę! [WIDEO]

Uczyli was w szkole, żeby w komunikacji miejskiej ustępować miejsca potrzebującym? Tej elementarnej wiedzy zabrakło pasażerom autobusu w Chile.

Zatłoczony autobus, słaniający się staruszkowie, krzyczące niemowlęta i pojazd podskakujący na wertepach. Znacie ten obrazek? No właśnie. Zwykle procedura jest prosta - młode, zdrowe i pełne sił osoby ustępują miejsca tym w gorszej kondycji. W pewnym autobusie w Chile nikt jednak nie kwapił się, by ułatwić podróż kobiecie z malutkim dzieckiem.

Dosłownie wszyscy pasażerowie zignorowali mamę, która trzymała niemowlaka na ręku i heroicznie próbowała zachować równowagę. Wszyscy dobrze wiemy, że ciężko jest już z zakupami, a co dopiero z dzieckiem. Ogólna znieczulica objęła jednak cały autobus.

Zauważył to kierowca i postanowił interweniować. Zatrzymał autobus, wysiadł i zaproponował mamie z dzieckiem, by zajęła jego miejsce. Surowo zganił wszystkich pasażerów za ich karygodną postawę.

Kierowca ustąpił kobiecie swoje miejsceKierowca ustąpił kobiecie swoje miejsce Kierowca wyszedł ze swojej kabiny, żeby zganić pasażerów / screen / LiveLeak CNC / Youtube.com

Podróżujący po dłuższej chwili zorientowali się, że bez kierowcy za kółkiem dalej nie pojadą. Można by się spodziewać, iż po wyraźnej i dobitnej naganie wszyscy poderwą się z foteli. Niestety, ustąpiła tylko jedna pasażerka. A i to pewnie pod wpływem szantażu kierowcy.

Kierowcę podziwiamy za przyzwoitość i zdecydowanie. Co do pasażerów... Musicie chyba przyznać, że na opisanie ich zachowania brak słów. Obejrzyjcie wideo, na którym widać całą sytuację.

 

To także może cię zainteresować:

Więcej o: