Pasażerowie nie ustąpili miejsca kobiecie z dzieckiem. Kierowca autobusu dał im niezłą nauczkę! [WIDEO]

Uczyli was w szkole, żeby w komunikacji miejskiej ustępować miejsca potrzebującym? Tej elementarnej wiedzy zabrakło pasażerom autobusu w Chile.

Zatłoczony autobus, słaniający się staruszkowie, krzyczące niemowlęta i pojazd podskakujący na wertepach. Znacie ten obrazek? No właśnie. Zwykle procedura jest prosta - młode, zdrowe i pełne sił osoby ustępują miejsca tym w gorszej kondycji. W pewnym autobusie w Chile nikt jednak nie kwapił się, by ułatwić podróż kobiecie z malutkim dzieckiem.

Dosłownie wszyscy pasażerowie zignorowali mamę, która trzymała niemowlaka na ręku i heroicznie próbowała zachować równowagę. Wszyscy dobrze wiemy, że ciężko jest już z zakupami, a co dopiero z dzieckiem. Ogólna znieczulica objęła jednak cały autobus.

Zauważył to kierowca i postanowił interweniować. Zatrzymał autobus, wysiadł i zaproponował mamie z dzieckiem, by zajęła jego miejsce. Surowo zganił wszystkich pasażerów za ich karygodną postawę.

Kierowca ustąpił kobiecie swoje miejsceKierowca ustąpił kobiecie swoje miejsce Kierowca wyszedł ze swojej kabiny, żeby zganić pasażerów / screen / LiveLeak CNC / Youtube.com

Podróżujący po dłuższej chwili zorientowali się, że bez kierowcy za kółkiem dalej nie pojadą. Można by się spodziewać, iż po wyraźnej i dobitnej naganie wszyscy poderwą się z foteli. Niestety, ustąpiła tylko jedna pasażerka. A i to pewnie pod wpływem szantażu kierowcy.

Kierowcę podziwiamy za przyzwoitość i zdecydowanie. Co do pasażerów... Musicie chyba przyznać, że na opisanie ich zachowania brak słów. Obejrzyjcie wideo, na którym widać całą sytuację.

 

To także może cię zainteresować:

Więcej o:
Komentarze (115)
Pasażerowie nie ustąpili miejsca kobiecie z dzieckiem. Kierowca autobusu dał im niezłą nauczkę! [WIDEO]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • okoni

  Oceniono 113 razy 91

  U nas udają że łapią pokemony, gimbaza musi odpocząć, przecież za tydzień do szkoły

 • iremus

  Oceniono 66 razy 52

  Gdy skończyła się komuna w polskich środkach transportu miejskiego skończył się "bon ton" czyli ustępowanie miejsc kobietom w ciąży, matkom z małymi dziećmi, starcom. Mamusie i tatusiowie nauczyli swoje dzieciaczki ,że skoro bilet zapłacony to miejsce siedzące należy się jak psu gnat. Więc scenka siedzącego nastolatka któremu doopa nie mieści się w spodniach i stojących 75-letnich postkomuchów jest na porządku dziennym.

 • krystoff2

  Oceniono 109 razy 45

  A ja znam inny obrazek. Młoda matka z wózkiem wpakowała się do autobusu i z miesjca zaczęła ustawiać pasażerów. Najpierw przegoniła starszego pana z miejsca gdzie stał choć miała miejsca dużo to wybrała sobie akurat to. Dziadkowi się oberwał jeszcze za to , że coś mruknął o tym że jest niepełnosprawny. Warknęła na niego, że skoro nie jest na wózku to niech sobie poszuka innego miejsca. Facet stulił uszy i poszedł. Nikt się nie odezwał. Nawet ja.

 • egon_olssen

  Oceniono 59 razy 33

  "Zatłoczony autobus, słaniający się staruszkowie, krzyczące niemowlęta i pojazd podskakujący na wertepach. Znacie ten obrazek? No właśnie. Zwykle procedura jest prosta - młode, zdrowe i pełne sił osoby ustępują miejsca tym w gorszej kondycji"
  W Polsce? Matka może jeszcze zostać zwyzywana za to, że niemowlę płacze, a starszy człowiek - że powinien być na cmentarzu, a nie w autobusie

 • sprawazlewa

  Oceniono 42 razy 30

  Babcia, w tramwaju gdy nikt nie kwapił się ustąpić miejsca: "Oj nie ma już dziś dżentelmenów!"
  Rozparty młodzieniec: "Dżentelmeni są, ale miejsc wolnych nie ma!"

 • wamal

  Oceniono 24 razy 24

  Grudziądz - autobus MZK, około 20 lat temu. Jestem z wymierającej (chyba) rasy ludzi, którym prędzej "strzeli" kręgosłup, niż poproszą o pomoc. Wniosłem wózek z córką środkowymi drzwiami. Niestety kierowca ruszył nieco za gwałtownie. Wózek mimo blokady hamulcowej przesunął się 20 cm i DOTKNĄŁ kolan pani siedzącej na kasownikiem. Przeprosiłem natychmiast, ale rozpętała się "burza"- od nieostrożności do oceny mojej skromnej osoby. W tym momencie (szacun dla Grudziądzan z tego kursu) padły zjo*by skierowane do ten pani, że nie dość że zajmuje miejsce dla osób z dziećmi, to jeszcze pyskuje. Pani natychmiast wyłączyła gadanie poszła na tył autobusu.

 • naczelny_troll_forum

  Oceniono 40 razy 20

  W Warszawie rzadko kiedy młodzi ustępują miejsca, za to można zauważyć, że dzielą się na trzy grupy: śpiochów, którzy dziwnym trafem budzą się przed właściwym przystankiem, turystów, po raz tysięczny podziwiających przez całą drogę widoki za oknem i zaczytanych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX