Mama nie mogła sobie poradzić z autystycznym chłopcem. Policjant zaskoczył ją swoim podejściem

Dziewiętnastolatek z autyzmem był tak zdenerwowany, że jego mama zadzwoniła na policję. Funkcjonariusz Corey Loftis interweniował w nietypowy sposób.

Bubba, dziewiętnastolatek z Bradley County (Tennessee, USA), ma autyzm. Chorobę zdiagnozowano, gdy miał zaledwie kilka lat. Bubba łatwo wpada w skrajne nastroje - zarówno pozytywne, jak i negatywne.

Czasem mama Bubby nie jest w stanie uspokoić syna o własnych siłach. Tak było i tym razem - zdesperowana kobieta zadzwoniła na policję i poprosiła o pomoc. "Mama chłopca wiedziała, że Bubba uwielbia policjantów, dlatego zdecydowała się zadzwonić do zastępcy szeryfa" - podało do informacji biuro policji w Bradley County.

Do domu Bubby niezwłocznie przybył funkcjonariusz Corey Loftis. Policjant znalazł nietypowy sposób na uspokojenie chłopaka. Błyskawicznie padł na ziemię i... zaczął robić pompki!

Bubba od razu się odprężył i zaczął ćwiczyć razem z policjantem. Po chwili oboje szeroko się uśmiechali - kryzys został zażegnany. Aktywność fizyczna i przyjazne nastawienie policjanta pomogły chłopcu pozbyć się zdenerwowania.

Zobacz wideo

"Bubba po wizycie policjanta był bardzo wesoły - jeszcze chwilę przed przybyciem policjanta myślałam, że to niemożliwe" - powiedziała pani Richardson, mama Bubby. "Nie mam słów, by wystarczająco podziękować funkcjonariuszowi Loftisowi za jego opiekuńczość".

Zdjęcie zostało udostępnione na Facebooku komisariatu policji z Bradley County oraz na profilu samego Bubby (fanpage pomaga mu prowadzić mama). Społeczność internetowa prędko pokochała i policjanta, i autystycznego chłopca. W jednym z komentarzy można przeczytać, że "Ten funkcjonariusz powinien przeprowadzić szkolenie dla innych policjantów. Widać, że ma wrodzony talent. Powinni mu pozwolić dzielić się umiejętnościami z tymi, którzy mogą znaleźć się w podobnej sytuacji".

To nie pierwszy raz, kiedy funkcjonariusz Loftis pomaga rodzicom i ich dzieciom w niezwykły sposób. Żeby uspokoić przerażonego małego chłopca, podarował mu pluszowego leoparda!

// Facebook / Bradley County Sheriff's Office

Co myślicie o nietypowych metodach policjanta? Dajcie nam znać w komentarzach!

To także może cię zainteresować:

Więcej o: