Nowotwór zdeformował jej twarz. Pomimo tego spełnia swoje marzenia, a jej historia inspiruje miliony [ZDJĘCIA]

Nazywa się Marimar Quiroa (21 lat, California), od urodzenia walczy z nowotworem twarzy. Bez względu na to dziewczyna realizuje się jako wizażystka - ma swój kanał na Youtubie.

Marimar ma świadomość własnej niepełnosprawności, ale nie zamierza rezygnować ze swoich pasji. Podkreśla, że źródłem sukcesu jest samoakceptacja.

Marimar ma guza twarzy (naczyniaka limfantycznego), przez którego nie może samodzielnie jeść, oddychać ani mówić, ma problemy ze słuchem. Pomimo tego dziewczyna założyła własny kanał na Youtubie, gdzie zamieszcza filmiki, w których robi to, co kocha - uczy sztuki wizażu. A ponieważ sama nie może mówić, kanał prowadzi w języku migowym.

 Powodem, dla którego jestem na Youtubie, była chęć stworzenia kanału specjalnie dla głuchoniemych.
Dla mnie piękno oznacza akceptację samej siebie, a tym, co mówią inni, nie należy się przejmować

I dodaje:

Kiedy byłam mała, rozmawiałam z lustrem. Mówiłam do siebie, że jestem piękna. Tym samym szukałam w sobie pozytywnych rzeczy, które dały mi pewność siebie.

Pasją 21-latki jest wizaż. Marimar uwielbia robić makijaż. Dwa lata temu dziewczyna postanowiła założyć swój profil na Youtubie. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Filmiki, na których Marimar pokazuje, jak zrobić profesjonalny make-up, cieszą się ogromną popularnością. Mają ponad 5 milionów wyświetleń, a sam kanał subskrybuje prawie 130 tys. osób. Dziewczyna ma również profil na Instagramie.

 

Do Marimar przychodzi niezliczona liczba wiadomości od kobiet z całego świata, dla których jej historia stała się inspiracją.

Dostaję dużo pozytywnych komentarzy. To miłe. Oczywiście są też te negatywne. Spotykam się z nimi nie tylko w Internecie. Ludzie się na mnie gapią. Porównują mnie do małpy, mówią, że mam ohydne usta. Kiedy to słyszę, po prostu mówię im, żeby przestali to robić. Ale kiedy ktoś się na mnie bezczelnie gapi, robię dokładnie to samo co on, dopóki nie przestanie.

Ale filmiki na Youtubie to nie wszystko. Marimar jest w trakcie wyrabiania uprawnień do nauczania głuchoniemych dzieci. Poza tym uczy się zaocznie kosmetologii. To nie koniec jej talentów. Dziewczyna jest także instruktorką zumby i w każdy weekend prowadzi zajęcia.

Marimar ma swój własny kanał na YoutubieMarimar ma swój własny kanał na Youtubie Fot. screen youtube.com/watch?v=fw6Ln9IQGMA

 

Uwielbiam zumbę! Zrobiłam certyfikat i teraz jestem instruktorką. Mam świetną kondycję. Dzięki temu nie jestem niczym ograniczona.

A jakie są jej plany na przyszłość?

Chcę wyjść za mąż i założyć rodzinę. Stworzyć własną linię kosmetyczną. Chcę podróżować i nauczać ludzi z całego świata tajników wizażu i dzielić się z nimi moimi doświadczeniami.

I dodaje:

Nieważne jak wyglądasz. Zaakceptuj siebie taką, jaką jesteś, pokochaj swój wizerunek. To się liczy!

To także może cię zainteresować:

Czy historia Marimar cię inspiruje?
Więcej o: