Dlaczego guziki damskiej i męskiej koszuli są po różnych stronach? Wyjaśniamy

Zastanowił cię fakt, dlaczego tak jest? Podajemy dwa najczęstsze wytłumaczenia tego faktu, które wydają się najbardziej prawdopodobne i mogą być odpowiedzią na to nurtujące wiele osób pytanie.

Istnieje na ten temat kilka hipotez. Nas przekonują dwie z nich, które wydają się bardzo prawdopodobne. Pierwsza z nich dotyczy dzieci i sposobu ich karmienia. Wiele kobiet ma tendencję by karmić, układając dziecko na lewym ręku. Dzięki temu mogą one prawą ręką swobodnie rozpiąć koszulę i bez problemu nakarmić piersią swoje dziecko.

Bardziej prawdopodobnym powodem, dla którego przyszywano guziki w damskich koszulach po lewej stronie, jest fakt historyczny. Nie jest tajemnicą, że zamożne kobiety w średniowieczu miały specjalną pomoc domową, która co rano pomagała im się ubierać. Umieszczenie ich po lewej stronie ułatwiało służbie zapinanie guzików.

Gdy koszule na guziki stały się popularniejsze wśród niższych stanów, biedniejsze kobiety przyszywały je z premedytacją po tej samej stronie, po której nosiły je panie z wyższych sfer. W ten sposób chciały upodobnić się do klasy wyższej.