Pralka dla singla, ekofrika, sportowca... Którą wybierasz?

Wybór pralki to nie lada wyzwanie! Musi być nie tylko ładna, pasująca do wnętrza czy ekonomiczna, lecz także pasować do naszego stylu życia i... osobowości. Na szczęście na rynku są dostępne najróżniejsze modele, dzięki czemu każdy może wybrać taką pralkę, która odpowiada na jego indywidualne potrzeby i oczekiwania.

Pralka dla singla

Nie ukrywajmy, zazwyczaj single to młode osoby, które dopiero co wyprowadziły się z rodzinnego domu, w którym pralka po prostu była. Teraz urządzasz pierwsze samodzielne mieszkanie. Ciasne, ale własne. Przeglądasz oferty i nie wiesz na co się zdecydować? Nic nie mówią ci takie parametry jak pojemność bębna, zużycie wody czy klasa energetyczna.

Singiel nie potrzebuje olbrzymiej pralki, pierze przecież rzeczy tylko jednej osoby. Zazwyczaj wystarczy urządzenie o pojemności do 5 kg. Taką pojemność mają zwykle niewielkie gabarytowo pralki, którą kolejną zaletą jest to, że zmieszczą się one dosłownie w każdym pomieszczeniu.

PralkaPralka fot. flikr.com, tiffany terry (CC BY 2.0)

 A co jeśli okaże się, że musimy uprać tylko jedną białą bluzkę? W tym momencie ciekawą i przydatną funkcją jest Auto Sensor. Doceni ją każdy singiel. To specjalny czujnik poziomu wody, który sposób automatyczny dobiera wodę do rodzaju i ilości pranej odzieży.

Pralka dla rodziców małych dzieci

Wybór pralki dla całej rodziny wydaje się dość oczywisty. Pralka musi być duża i solidna. Przecież każdego dnia będzie prała dziesiątki niesamowicie zabrudzonych dziecięcych ubranek. Wielkość urządzenia nie jest jednak najważniejsza!

Przy zakupie pralki dla rodziny istotna jest przede wszystkim jej efektywność energetyczna. Najbardziej energooszczędne pralki to te klasy A+++. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na zużycie wody. Zależy nam oczywiście na jak najmniejszym. Funkcja Aqua Stream - system dodatkowego obiegu wody - powinna być na naszej liście cech najważniejszych. Dzięki niemu pralka zamiast pobierać czystą wodę, będzie efektywnie wykorzystywać wodę, która „gromadzi się” na dnie pralki zapewniając lepszą skuteczność prania przy niższym zużyciu energii.

Wielu rodziców ceni sobie także pralki z funkcją suszenia, która przydaje się szczególnie, kiedy nagle dzieci zabrudzą kolejny komplet pościeli, a my nie mamy już kolejnych czystych prześcieradeł. Suszarka rozwiązuje ten problem błyskawicznie.

Pralka dla sportowca

Czym wyróżnia się pralka dla osób aktywnych, aktywnych, uprawiających dużo różnych dyscyplin sportowych? Jeszcze lepiej pierze? O dziwo, tak. Jeśli nie wyobrażasz sobie poranka bez siłowni, a kiedy wszyscy idą na lunch ty idziesz na basen czy jogging do pobliskiego parku, potrzebna jest ci pralka, która dotrzyma ci kroku.

Przy zakupie pralki zwróć uwagę czy w specyfikacji urządzenia znajduje się program antybakteryjny i program do prania ubrań sportowców, które dzięki specjalnej technologii pomogą uporać się nam z uporczywym brudem i mocno przepoconymi materiałami syntetycznymi i bawełnianymi. Program Sport zapewnia efektywne pranie trwające zaledwie 40 minut!

Pralka dla gadżeciarza

Dla osób lubiących wszystko, co nowoczesne, zakup pralki to nie tylko wyzwanie, lecz także olbrzymia przyjemność. Ważny jest oczywiście wygląd urządzenia – gadżeciarze docenią pralki wyglądające nowocześnie i designersko. Ponadto tym, na co zwracają oni szczególną uwagę są wyświetlacze LCD, dzięki którym sterowanie programami prania jest jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze. Taki wyświetlacz pozwala na szybkie ustawienie parametrów i monitorowanie pozostałego do końca prania czasu.

Warto też rozejrzeć się za ciekawymi funkcjami. Jedną z nich jest np. pranie deszczowe. Na czym to polega? Pralka jest wyposażona w specjalny system zbieraków, który zapewnia intensywne pranie. Woda i środki piorące są równomiernie rozprowadzane wewnątrz bębna.

Pralka dla ekofrika

Nie ukrywajmy. Osobom, które wiele uwagi i czasu poświęcają na dbanie o środowisko funkcje energooszczędne pralki mogą nie wystarczyć. Są oczywiście ważne, ale ekolodzy chcą czegoś więcej. Wielu z nich skusi się więc na pralki wyposażone w specjalne funkcje ultrakrótkiego prania.

Program krótkie pranie trwa zazwyczaj do 15 minut. Służy on raczej do odświeżania garderoby niż usuwania uporczywego brudu, jednak czy nie tego potrzebujemy na co dzień? Lekko zabrudzone ubrania odświeżymy błyskawicznie oszczędzając przy tym czas i energię!

Ciekawą funkcją dostępną na rynku jest też pranie w trybie szybkim. Opcja ta maksymalnie skraca czas prania jednocześnie zmniejszając zużycie wody i energii.

MATERIAŁ PARTNERA

Zapisz

Więcej o: