Gdzie jechać, aby nie wydać zbyt wiele? 5 najtańszych turystycznych kierunków

Tanie i udane wakacje to rzecz niemożliwa do zrobienia? Tanie wykluczają udane? Oczywiście, że nie! Nawet jeśli pojedziesz na drugi koniec świata, zatrzymasz się w luksusowym hotelu i nie oszczędzasz na lokalnych atrakcjach, nie oznacza to, że wydasz majątek. Musisz wiedzieć tylko, gdzie pojechać i upolować naprawdę tani bilet. Na miejscu wydasz grosze.

Wietnam

W Azji czekają cię niezapomniane wakacje, a dam Wietnam stał się w ostatnich latach bardzo nastawionym na turystykę państwem. Ludzie żyją tam wolniej, skupiają się na codziennych przyjemnościach, a turystów przyjmują z radością i dbają o nich najlepiej jak potrafią.

WietnamWietnam fot. flikr.com, guido da rozze (CC BY-ND 2.0)

W dużych miastach tętni życie. Zaskoczą nas bajecznie niskie ceny – pyszny obiad na jednym z wielu ulicznych stoisk zjemy za dosłownie kilka złotych. Kiedy wyjedziemy na prowincje, spadają nawet ceny noclegów. Za 20 złotych za dobę możemy znaleźć naprawdę przyzwoite warunki.

Bali, Indonezja

Wyspę Bali rozsławił kinowy hit Jedz, kochaj, módl się. Mimo to wciąż turystów nie jest tam zbyt wielu. Bajeczne, dzikie plaże, bogato zdobione świątynie i sympatyczni ludzie sprawią, że zakochasz się w tym miejscu od pierwszego wejrzenia.

Bali, IndonezjaBali, Indonezja fot. flikr.com, mi..chael (CC BY-ND 2.0)

Jeśli nie zależy ci na hotelu z widokiem na morze, możesz znaleźć miejscówkę nawet za 20-30 złotych za dobę. Bali to idealne miejsce na relaks i plażowanie. Wypoczynek tam docenią bardziej raczej nowożeńcy, którzy nie oczekują zbyt wielu atrakcji niż rodzina z małymi dziećmi, które liczą na ciągłe zabawy.

Turcja

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że Turcja jest naszpikowana zabytkami. To przecież na obecnych terenach tego kraju mieści się owiana legendą Troja czy jedno z najlepiej zachowanych starożytnych miast – Efez. Choć Turcja mieści się w Azji Mniejszej wśród tych zabytków możemy poczuć bardziej śródziemnomorski klimat znanym choćby z wakacji w Grecji.

TrojaTroja fot. flikr.com, Felix Esteban (CC BY-NC-ND 2.0)

W południowo-zachodniej Turcji możemy spędzić czas na plażowaniu na riwierze, która niczym nie odstaje choćby od tej francuskiej. Przy okazji nie wydamy tam majątku. Ceny są rozsądne, jedzenie pyszne, a wstępy do wielu zabytków czy ruin darmowe!

Kambodża

To w Kambodży mieści się jeden z 7 Cudów Świata – Angkor Wat. Mimo że turyści tłumnie odwiedzają to miejsce – często robią do świątyni jedno czy dwudniowe wycieczki z Wietnamu – w pobliskim miasteczku Siem Reap można wykupić nocleg za symboliczne 5 czy 10 złotych.

KambodżaKambodża fot. flikr.com,Juan Antonio F. Segal (CC BY-NC-ND 2.0)

Kambodża to też raj dla kochających kąpiele słoneczne. W miejscowościach Sihanoukville i Kep znajdziemy wiele dzikich plaż bez żadnych turystów. W pobliżu tych miasteczek znajdują się też niewielkie, tropikalne wyspy, na które można popłynąć wynajętą łodzią.

Filipiny

Filipiny to obowiązkowy punkt na wakacyjnej mapie wszystkich nurków i surferów. Przejrzysta woda zachęca do spędzania w niej każdej wolnej chwili. Jest to też miejsce, które pokochają plażowicze. Nie kłamią ci, którzy twierdzą, że to właśnie tam znajdziemy najpiękniejsze plaże o białym jak śnieg piasku.

BOholBOhol fot. flikr.com, omegaforest (CC BY-NC-ND 2.0)

Niewątpliwą zaletą jest też pogoda – tam zawsze świeci słońce – i ceny. Przykładowo cena popularnego na Filipinach rumu wynosi 8 zł za 0,7 l!