Pierwszy uścisk bliźniaków, który wzruszył miliony internautów

Wzruszające zdjęcie bliźniaków, które poruszyło serca milionów użytkowników Facebooka.

Hawk i Mason Buchmeye z Florydy to bliźniacze rodzeństwo, o którym świat usłyszał dzięki zdjęciu zamieszczonemu na Facebooku. Mały Hawk urodził się z przepukliną przeponową. Od urodzenia przeszedł kilka operacji i ciągle był podłączony do respiratora. Pewnej nocy Mason bardzo źle spał i ciągle płakał. Nie dało się go uspokoić. Pielęgniarka zasugerowała matce, aby położyć bliźnięta razem.

Brandy Gueltter, matka chłopców, tak skomentowała zdjęcie dla telewizji CBS:

Położyliśmy ich razem. Gdy Mason poczuł obok swojego brata, chwycił Hawka za ramię i zaczął się uśmiechać. Oboje wiedzieli, że są tutaj dla siebie.

Zdjęcie zostało zamieszczone 2 września. Obejrzało je już ponad 6 milionów osób i udostępnione zostało ponad 30 tys. razy. Niestety, 7 września Hawk zmarł. Lekarze robili wszystko, co w ich mocy, jednak nie udało się go uratować. Rodzice rodzeństwa zamieścili wpis na facebookowym profilu chłopców, w którym poinformowali o śmierci swojego synka.

Nasze serca są dzisiaj bardzo smutne. Nasz mały chłopiec został wezwany do domu, aby być z Jezusem. Odszedł w spokoju i nie będzie już więcej cierpiał.