Oboje chorowali na mukowiscydozę. Nie powinni być razem. Miłość wygrała z rozsądkiem

Chorzy na mukowiscydozę Katie i Dalton Prager zakochali się w sobie wiele lat temu. Zostali ostrzeżeni: z powodu choroby nie powinni być ze sobą. Ich historia wzrusza do łez.

Ryzykowna miłość

Poznali się na Facebooku, gdy mieli 18 lat. Oboje cierpieli na mukowiscydozę. Połączyła ich codzienna walka z chorobą. Dalton miał bakterię Burkholderia cepacia, która jest bardzo niebezpieczna dla osób z mukowiscydozą. Nie powinni przebywać w jednym pomieszczeniu - mogło to skończyć się zakażeniem.

Miłość zwyciężyła i mimo wszystko postanowili się widywać. Pobrali się w wieku 20 lat. Dla stacji CNN Katia powiedziała:

Powiedziałam Daltonowi, że wolę być bardzo szczęśliwa przez 5 lat i umrzeć szybciej, niż być połowicznie zadowolona przez 20 lat życia. Tak dokładnie myślałam. Jeżeli masz w sobie "te" uczucia, to po prostu wiesz.

Ślub Katie i DaltonaŚlub Katie i Daltona Źródło: facebook.com/dktransplant

Przebieg choroby

Oboje przeszli transplantację płuc. Organizm dziewczyny odrzucił przeszczep i Katia pozostaje pod opieką lekarzy w Kentucky, niedaleko swojego domu. Zgodnie z przewidywaniami lekarzy niestety zaraziła się od swojego męża bakterią Burkholderia cepacia, co dodatkowo utrudnia jej leczenie.

U Daltona po przeszczepie płuc wykryto chłoniaka. Był leczony w szpitalu Barnes-Jewish w St. Louis, bliżej swojej rodziny. Walczył z zapaleniem płuc i wirusami, które przez słabą odporność chłopaka atakowały jego organizm. Para wierzyła, że niedługo Dalton wydobrzeje na tyle, żeby przewieźć go do szpitala, w którym przebywa Katia i że para będzie w końcu razem.

Jeżeli będziemy mogli spędzić zaledwie dzień i noc razem, będziemy się z tego bardzo cieszyć.

Śmierć Daltona

Niestety nie udało im się spotkać ponownie. 16 lipca widzieli się ostatni raz, gdy świętowali piątą rocznicę ślubu. W nocy 19 września 2016 r. Dalton zmarł w wieku 25 lat. Gdy chłopak odchodził, Katia widziała wszystko dzięki komunikatorowi wideo. Powiedziała, że bardzo go kocha. Nie udało im się pocałować na pożegnanie. Ich plany o wspólnym życiu pokrzyżowała śmierć.

To także może cię zainteresować:

Uważaj, jakie zdjęcia swojego dziecka udostępniasz na Facebooku. Może cię za to pozwać!

Odwołała ślub z powodu psa. To, co powiedział narzeczony, przekreśliło związek

Zapisz

Zapisz

Zapisz