Ludzki gest przypadkowego przechodnia odmienił ciężko harującego 89-letniego pana

Zrobione przez przypadkowego przechodnia zdjęcie 89-latka, który ciężko pracuje, sprzedając na ulicy lody, poruszyło ludzi.

Przypadkowym przechodniem był Joel Cervantes Macias. Kiedy szedł ulicą w Chicago, zobaczył ściskający za gardło obraz: staruszka z trudem pchającego wózek z lodami. Joel zrobił mu zdjęcie i podszedł, żeby z nim porozmawiać.

Okazało się, że 89-latek nazywa się Fidencio Sanchez i od ponad 20 lat sprzedaje razem z żoną lody. Niestety od pewnego czasu jego żona poważnie choruje, a pan Sanchez - mimo swojego wieku - wciąż musi pracować, żeby móc się utrzymać i zaopiekować żoną.

Autor zdjęcia Joel. To on pomógł staruszkowi i zorganizował dla niego zbiórkę pieniędzyAutor zdjęcia Joel. To on pomógł staruszkowi i zorganizował dla niego zbiórkę pieniędzy Fot. screen facebook.com/joel.c.macias

Kiedy Joel usłyszał smutną historię starszego pana, postanowił mu pomóc. Kupił od lodziarza 10 lodów i za każdego zapłacił 50 dolarów (około 190 złotych). Ale to nie wszystko. Joel opublikował na Facebooku zdjęcie, które zrobił sprzedawcy. Fotografia bardzo poruszyła internautów. Joel postanowił więc, że zorganizuje zbiórkę pieniędzy i założył konto na portalu GoFundMe, na które można wpłacać datki dla staruszka. Liczba datków przerosła jego najśmielsze oczekiwania.

W ciągu zaledwie 5 dni udało się mu zebrać na rzecz Fidencio 320 tysięcy dolarów (ponad milion złotych). Kwota wciąż rośnie! Środki zebrane dzięki pomocy Joela i wszystkich darczyńców pozwolą panu Sanchezowi w końcu zaopiekować się małżonką i wypocząć na zasłużonej emeryturze.

O niezwykłej historii starszego pana pisały media światowe media, m.in. amerykański CNN, brytyjski The Telegraph i rodzimy TVN24 .

Zobacz też

Włamali się do jej samochodu i ją okradli. Reakcja samotnej matki jest godna podziwu

6 supersposobów, dzięki którym poradzisz sobie z prostymi usterkami ubraniowymi [ZRÓB TO SAM]

W jaki sposób pomagasz potrzebującym?