Żeby zebrać pieniądze na wymarzony dom, 8-latek założył własną cukiernię. Takie dziecko to skarb!

Jalen Bailey (8 lat, Kalifornia) zamiłowanie do wypieków postanowił wykorzystać do spełnienia swojego marzenia - wyprowadzki z ciasnego mieszkania i kupienia domu, w którym zamieszka z mamą.

Jalen, tak jak większość swoich rówieśników, lubi się bawić, spotykać z przyjaciółmi i oglądać ulubione bajki. Ale w wolnym czasie chłopiec robi coś, co odróżnia go od innych dzieci - prowadzi swoja własną cukiernię, która nazywa się Jalen's Bakery .

ZOBACZ ZDJĘCIA

Jalen w akcjiJalen w akcji Fot. screen youtube.com/watch?v=n43rGgQZnb0

Pracownia cukiernicza 8-latka znajduje się w mieszkaniu. Jalen własnoręcznie robi m.in. babeczki z masłem orzechowym, owsiane ciasteczka, czekoladowo-waniliowe babeczki, ciasta orzechowo-bananowe i wiele innych przysmaków. Żeby ułatwić sobie pracę, chłopiec za pierwsze zarobione pieniądze kupił mikser.

Po co to wszystko?

Jalen postanowił, że połączy przyjemne z pożytecznym i swoje kulinarne umiejętności wykorzysta do realizowania marzeń. Chce za zaoszczędzone pieniądze kupić dom. Sharhonda Mahan, mama chłopca, jest z niego bardzo dumna.

W nowym domu będzie większa kuchnia i będę mógł więcej piec. Chcę tylko być szczęśliwy i żeby mama też była szczęśliwa - mówi chłopiec.

Swoje pyszności Jalen sprzedaje w rodzinnym mieście Frenso i jego okolicach. Domowa cukiernia chłopca posiada nawet stronę internetową , na której możemy zamówić jego wypieki. Ceny wahają się od 5 do 20 dolarów (od około 20 do 80 złotych).

ZOBACZ ZDJĘCIA

Zobacz też:

Wielki gest przypadkowego przechodnia odmienił życie ciężko pracującego 89-letniego pana

Włamali się do jej samochodu i okradli. Reakcja samotnej matki jest godna podziwu