Jak dobrze prać? Wydrukuj te grafiki i powieś sobie nad pralką!

Nie trzeba być perfekcyjną panią domu, żeby umieć robić pranie. Jeśli kiedykolwiek zdarzyło ci się wyciągnąć z pralki skurczone o kilka rozmiarów koszulki czy różowe zamiast białych skarpetek, to koniecznie wydrukuj te przejrzyste grafiki. Dzięki nim już nigdy nie zniszczysz swoich ulubionych ubrań.

Nie oszukujmy się, kto ma czas czytać symbole umieszczone na metkach od ubrań. Nawet jeśli mamy wolną chwilę i staramy się zrozumieć „znaczki” znajdujące się na etykietach, często ich po prostu nie rozumiemy. Ułatwiamy wam codzienne domowe obowiązki! Oto, jak powinniśmy prać poszczególne ubrania:

Jak dobrze prać?Jak dobrze prać? fot. kobieta.gazeta.pl

Ale to nie wszystko, co powinniśmy wiedzieć. Nowoczesne pralki mają wsad od 4 do 10 kg. Ile to właściwie jest? Powinniśmy ważyć ubrania przed włożeniem ich do bębna? Prać „na oko”? Przedstawiamy schematycznie maksymalne załadowanie dwóch popularnych pojemności – 6 i 10 kg.

Jak dobrze prać?Jak dobrze prać? fot. kobieta.gazeta.pl

 Jeśli masz nieco większą pralkę, tak powinieneś planować pranie:

Jak dobrze prać?Jak dobrze prać? fot. kobieta.gazeta.pl

Jeśli chcesz ułatwić sobie pranie jeszcze bardziej i nie przejmować rozmiarem pralki czy jej pojemnością, wybierz pralkę 8 kg Slim. Powiększona przestrzeń bębna pozwala pomieścić bardzo duże ilości prania przy niewielkiej głębokości pralki - 45 cm. A to oznacza koniec szukania kompromisu między wymiarami pralki a wielkością załadunku.

Zapisz