Pacjenci oddziału onkologicznego nagrali filmik, który wzruszy cię do łez [WIDEO]

Wrzesień to miesiąc, w którym głośno mówi się o chorobach nowotworowych u dzieci. Z tej okazji lekarze z Doctors Hospital at Renaissance w Teksasie zrobili coś specjalnego dla swoich podopiecznych.

Wrzesień jest miesiącem akcji edukacyjnych, które mają dostarczyć wiedzy o nowotworach najmłodszych - zarówno o profilaktyce, jak i leczeniu. Personel Doctors Hospital at Renaissance z zaangażowaniem wspiera wrześniową inicjatywę. Pracownicy szpitala wpadli na pomysł stworzenia wideo, w którym występują lekarze, pielęgniarki i ich podopieczni, czyli dzieci w bardzo różnym wieku.

 

W ten sposób chcą przekazać swoją historię i zwrócić uwagę społeczeństwa na całym świecie. Świadomość zagrożenia daje nam szansę na szybką reakcję i walkę z rakiem. Przypomina o tym polska Fundacja Spełnionych Marzeń, która poprzez swoje działania pomaga chorym dzieciom i ich rodzicom oswoić się z rakiem oraz leczeniem onkologicznym.

Ważnym elementem nagrania jest muzyka, czyli "Fight Song" ("Piosenka walki") śpiewana przez Rachel Platten. Jej tekst mówi o walce z przeciwnościami losu, a także o niepoddawaniu się i dążeniu do celu. Wielu młodych ludzi traktuje ją jako swoją opowieść o podróży przez życie i zmaganiu się z trudnościami - stąd jej ogromna popularność.

W refrenie piosenki słyszymy:

To moja piosenka walki
Piosenka, za pomocą której odbieram z powrotem moje życie
Piosenka udowadniająca, że wszystko jest w porządku
Uruchomiłam moją siłę
Zaczynam właśnie teraz, będę silna
Zagram moją piosenkę walki
I tak naprawdę nie obchodzi mnie, czy ktoś inny mi uwierzy
Bo nadal mam w sobie wiele siły do walki

Zachęcamy was do obejrzenia filmiku i poczucia ogromnej siły, która bije z małych pacjentów Doctors Hospital at Renaissance. 

ZOBACZ TEŻ:

Niepełnosprawny kasjer w Tesco zgniótł jej chleb. Napisała do jego szefa

Oboje chorowali na mukowiscydozę. Nie powinni być razem. Miłość wygrała z rozsądkiem

 

Zapisz

Więcej o: