Ta mała dziewczynka urodziła się z wadą genetyczną. Jej rodzice podjęli trudną decyzję o amputacji [WIDEO]

Jemma Kelly z Oklahomy ma 3 lata, a doświadczyła już więcej niż niejeden dorosły człowiek. Przeszła amputację nogi i uczy się życia z protezą.

Tamara i Jimmy, jak wszyscy rodzice, mieli nadzieję, że ich dziecko urodzi się w pełni zdrowe. Niestety okazało się, że malutka ma wadę genetyczną, która spowodowała deformację kończyn. Ma zaledwie po 3 palce w każdej ręce, natomiast jedna z nóg nie wykształciła się w pełni i kostka dziewczynki przypominała haczyk.

 

Rodzice musieli podjąć bardzo trudną decyzję. Możliwości były dwie - wydłużenie nogi za pomocą śrub, metalu i szyn lub amputacja nogi. Wybrali drugą opcję. Chcieli oszczędzić córce bólu związanego z uciążliwą rehabilitacją po ewentualnej rekonstrukcji kończyny. Gdy miała 9 miesięcy, została przeprowadzona amputacja prawej nóżki. Dwa miesiące później Jemma dostała swoją pierwszą protezę.

Jej mama dla portalu Dailymail:

Jemma jest wspaniałą dziewczynką. Nigdy nie pozwolę na to, aby jej niepełnosprawność określała to, jaką ma być osobą i jak ma wyglądać jej życie. W kwietniu 2016 roku dostała protezę, która zgina się w kolanie, jej życie nabrało nowych barw. Gdy tylko ją zakłada, nie różni się niczym od dzieci w jej wieku. Jest cheerleaderką, jeździ na rowerze, gra w piłkę i skacze na trampolinie. Teraz uczy się schylać i klęczeć - wierzymy, że szybko zdobędzie te umiejętności. Jesteśmy z niej niewyobrażalnie dumni. Jest świetną córką i dziewczynką.

Tamara i Jimmy robią wszystko, aby ich córka nie czuła się gorsza od innych dzieci. Starają się jej zapewnić normalne dzieciństwo, wspierają ją na każdym kroku. Mała Jemma, mimo ograniczeń, ma ogromną chęć do życia i nie można się z nią nudzić, wszędzie jej pełno.

 

Więcej o: