Choroba pozbawiła ją wszystkich kończyn. Pomimo tego pracuje jako profesjonalna wizażystka [ZDJĘCIA]

Kaitlyn Doborow (21, USA), musiała poddać się amputacji rąk i nóg, żeby przeżyć. Bez względu na przeciwności losu, dziewczyna spełnia swoje marzenia - ukończyła kosmetologię i realizuje się w zawodzie jako profesjonalna wizażystka.

U Kaitlyn zdiagnozowano bakteryjne zapalenie opon mózgowych (w skrajnych przypadkach może spowodować śmierć). Jedynym ratunkiem była amputacja nóg i rąk. Kaitlyn przeszła ciężką operację. Niestety choroba nie tylko pozbawiła ją wszystkich kończyn, lecz także pozostawiła blizny na całym ciele, również na twarzy.

 

Mimo życiowej tragedii dziewczyna nie miała zamiaru się poddać. Jej pasją jest wizaż. Co więc zrobiła? Ukończyła wymarzony kierunek - kosmetologię. Brak rąk i nóg w niczym jej nie przeszkadza. Za pomocą protezy (przypięta do piersi waży ok. 5 kg!) wykonuje precyzyjny makijaż, a efekty są niesamowite. Jej pracą zachwycił się znany projektant mody, Marc Jacobs.

 

Dziewczyna jest dumna z tego, jak wygląda. Nie wstydzi się swojej niepełnosprawności. Publikuje zdjęcia na Instagramie i własne filmiki na Youtubie, w których pokazuje i radzi, jak zrobić makijaż.

 

Jeszcze na początku 2016 roku Kaitlyn poruszała się za pomocą wózka elektronicznego. Teraz dziewczyna chodzi dzięki specjalistycznym protezom. W końcu może samodzielnie wyjść ze swoim psem na spacer. Jej samozaparcie i wola walki są niesamowite. Historia Kaitlyn uczy, jak być pełną życia kobietą mimo życiowych przeszkód.

Zobacz też

Ma 109 lat! Jaka jest jej recepta długowieczności? Przed snem robi jedną rzecz...

Włamali się do jej samochodu i ją okradli. Reakcja samotnej matki jest godna podziwu

Więcej o: