Zaszedł w ciążę z kobietą. Ale to ON urodził dziecko. Jak to możliwe? [ZDJĘCIA]

Transpłciowy mężczyzna zaszedł w ciążę z transpłciową kobietą i urodził ich pierwsze dziecko. Zamierzają niebawem starać się o kolejne.

Diane Rodriguez i Fernando Machado są transseksualną parą, mieszkają w Ekwadorze. W czerwcu 2016 roku przyszło na świat ich pierwsze dziecko, które jest jednocześnie pierwszym w Południowej Ameryce potomstwem transseksualnej pary. Jak do tej pory nie nadali dziecku imienia, ale nazywają je pieszczotliwie "Caraote", co oznacza "ślimak".

Jednym słowem - on urodził się jako kobieta, ona natomiast jako mężczyzna. Nie przeszli jeszcze przez pełen proces zmiany płci, dlatego też zapłodnienie było możliwe. Nie spodziewali się, że kiedykolwiek zostaną rodzicami. Moment, w którym dowiedzieli się, że będą mieli dziecko, był połączeniem strachu, niepewności i wielkiej radości. Para dzieliła się swoim szczęściem na swoim Facebooku.

Jesteśmy tacy sami jak inne rodziny, nawet jeżeli nie mamy takich samych praw. Chcieliśmy mieć dziecko, razem podjęliśmy tę decyzję. Nie było przeciwwskazań biologicznych ani prawnych, więc postanowiliśmy wykonać ten ruch. Nigdy nie byliśmy bardziej szczęśliwi.

Diane w 2013 roku kandydowała do Kongresu jako pierwsza w historii osoba transpłciowa. Chciała walczyć o prawa osób takich jak ona i jej partner. Para chce starać się o kolejne dziecko i powiększyć swoją rodzinę.

 

Więcej o: