Zaszedł w ciążę z kobietą. Ale to ON urodził dziecko. Jak to możliwe? [ZDJĘCIA]

Transpłciowy mężczyzna zaszedł w ciążę z transpłciową kobietą i urodził ich pierwsze dziecko. Zamierzają niebawem starać się o kolejne.

Diane Rodriguez i Fernando Machado są transseksualną parą, mieszkają w Ekwadorze. W czerwcu 2016 roku przyszło na świat ich pierwsze dziecko, które jest jednocześnie pierwszym w Południowej Ameryce potomstwem transseksualnej pary. Jak do tej pory nie nadali dziecku imienia, ale nazywają je pieszczotliwie "Caraote", co oznacza "ślimak".

Jednym słowem - on urodził się jako kobieta, ona natomiast jako mężczyzna. Nie przeszli jeszcze przez pełen proces zmiany płci, dlatego też zapłodnienie było możliwe. Nie spodziewali się, że kiedykolwiek zostaną rodzicami. Moment, w którym dowiedzieli się, że będą mieli dziecko, był połączeniem strachu, niepewności i wielkiej radości. Para dzieliła się swoim szczęściem na swoim Facebooku.

Jesteśmy tacy sami jak inne rodziny, nawet jeżeli nie mamy takich samych praw. Chcieliśmy mieć dziecko, razem podjęliśmy tę decyzję. Nie było przeciwwskazań biologicznych ani prawnych, więc postanowiliśmy wykonać ten ruch. Nigdy nie byliśmy bardziej szczęśliwi.

Diane w 2013 roku kandydowała do Kongresu jako pierwsza w historii osoba transpłciowa. Chciała walczyć o prawa osób takich jak ona i jej partner. Para chce starać się o kolejne dziecko i powiększyć swoją rodzinę.

 

Więcej o:
Komentarze (3)
Zaszedł w ciążę z kobietą. Ale to ON urodził dziecko. Jak to możliwe? [ZDJĘCIA]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • key_gi

  Oceniono 7 razy 5

  W dzisiejszych czasach większkość facetów wygląda tak, jakby mieli zaraz rodzić.... więc ten też nikogo nie zaskoczył

 • hm.m.m

  0

  To jest koniec czasów.
  Baba która udaje faceta rodzi dziecko mężczyzny, który udaje babę.
  Buahahahhahahahahahahaha.
  Nie wierzę że to się dzieje naprawdę.

 • Gość: sdsdsds

  0

  Każdy ma prawo mieć swoje zdanie a moje zdanie jest takie to jest chore powiem tak są dwa chromosomy tylko dwa x y czyli mężczyzna kobieta np chromosom y odpowiada temu że rodzi się kobieta moim zdaniem jest to wynaturzenie natura tak nie działa kobiet jak się zmieni w faceta to i tak jest kobietą tylko wygląda jak facet to jak na wszystko się godzimy to i może pozwólmy na to aby kazirodztwo było dozwolone pedofilia też żeby była legalna jak zmieniamy cały świat całą nature to zmieniajmy wszystko to tak samo jak kobieta z kobietą chcą adoptować dzieci przecież to jest chore zwjozek tworzą dwie osoby kobieta i mężczyzna nie kobieta i kobieta wszystko zlegalizujmy i będzie wszystko ok

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX