Horror: kupiła banany z kokonem pełnym jadowitych pająków, które rozpełzły się po jej domu

Kilka dni temu media obiegła mrożąca krew w żyłach historia. Brytyjka Ashley Gamble kupiła banany, a razem z nimi... kokon pełen śmiertelnie niebezpiecznych pająków, wałęsaków brazylijskich.

Ashley rozpakowywała zakupy, kiedy zauważyła w kiści bananów coś dziwnego - był to biały kokon (podobny do tego na zdjęciu poniżej). Przerażona kobieta rzuciła bananami, z których wypełzły, jak się okazało (potwierdziła to firma dezynsekcyjna), jedne z najniebezpieczniejszych pająków na świecie - wałęsaki brazylijskie. Pająki rozpełzły się po całym domu.

W wywiadzie dla "Daily Mail", mąż pani Gamble opowiada:

To był horror, jak w filmie grozy. (...) Gniazdo było wielkości monety. Kiedy upadło na ziemię, pająki się z niego wylewały.

Mąż pani Ashley robił, co mógł, żeby powstrzymać inwazję pająków.

Chwyciłem odkurzacz, żeby je wyłapać, ale rozpełzły się wszędzie. Moja partnerka nie była w stanie się ruszyć. Była sparaliżowana ze strachu.

Sytuacja była śmiertelnie niebezpieczna. Ashley wraz z mężem i dwójką dzieci musiała opuścić dom na czas odkażania.

Co na to supermarket?

Supermarket, w którym kobieta kupiła banany z gniazdem pająków, przeprosił za zaistniałą sytuację i zapewnił, że wszystkie owoce, które trafiają do sklepów, są szczegółowo sprawdzane i zabezpieczane. Sprzedajemy miliard bananów rocznie, dlatego coś takiego mogło się jednak wydarzyć - przyznała rzecznika supermarketu.

Wałęsak brazylijski

Pająki żyją w tropikalnej części Ameryki Południowej. Nie budują pajęczyn, prowadzą wędrowny tryb życia. Są bardzo agresywne i jadowite. Żerują w nocy, w ciągu dnia kryją się pod pniami, w jamach i na bananowcach (w ten sposób gniazdo wałęsaków przybyło do Europy). Więcej o tym pająku dowiecie się z filmiku:

 

Ugryzienie wałęsaka może doprowadzić w ciągu kilku godzin nawet do śmierci, a u mężczyzn dodatkowo powoduje bolesną erekcję. Wałęsaki brazylijskie figurują w Światowej Księdze Rekordów Guinnesa jako najbardziej jadowite pająki na świecie.

Gniazdo wałęsaków na kiści bananówGniazdo wałęsaków na kiści bananów Fot. screen youtube.com/watch?v=pQYWBmk_V2g

Zobacz też:

Modelki? Skądże! Wiemy, jaki typ kobiecej figury pociąga facetów! [ZDJĘCIA]

W tej pracy najważniejsze są ręce. Ona nie ma ani rąk, ani nóg, pomimo tego pracuje jako profesjonalna... [ZDJĘCIA]

Więcej o: