Rak pozbawił ją kończyny, ale nie pozbawił marzeń. 14-latka została baletnicą [ZDJĘCIA]

Chociaż Gabi ma dopiero 14 lat, wygrała walkę z rakiem, a jej historia uczy nas, jak spełniać swoje marzenia, nawet jeżeli los poddaje nas ciężkiej próbie.

Pasją Gabi Shull (14, Missouri, USA) od zawsze był taniec. W wieku 9 lat dziewczynka miała wypadek na łyżwach. Diagnoza lekarska była dla młodej tancerki jak wyrok... To nowotwór złośliwy. Kości Gabi zaatakował kostniakomięsak. Jedynym ratunkiem dla dziewczynki była amputacja prawej kończyny powyżej kolana. Gabi poddała się chemioterapii i przeszła szereg skomplikowanych operacji.

Jej historia jest inspirującaJej historia jest inspirująca Fot. screen youtube.com/watch?v=QQVAHbAV8QM

Lekarze zrobili, co mogli, żeby dziewczynka mogła w miarę normalnie funkcjonować. Zastosowali plastykę rotacyjną polegającą na zastąpieniu stawu kolanowego stawem skokowym. Amputowane kolano zastąpili stopą Gabi połączoną z protezą. Dziewczynka musiała uczyć się chodzić od nowa, ale nie dała za wygraną. Tym, co trzymało ją przy życiu, była miłość do tańca.

Do nauki chodzenia motywował mnie taniec. Chciałam znowu móc tańczyć
 

Dopięła swego. Już po roku od operacji Gabi wystąpiła na scenie. To, co wielu z nas wydaje się niemożliwe, osiągnęła w rok. Wszystko po to, żeby móc spełniać swoje marzenia. Nie powstrzymał jej nawet rak i amputacja kończyny.

Udało mi się wygrać z rakiem, żyć z protezą i nauczyć się wszystkiego od nowa. Dlatego wierzę, że mogę wszystko

Zobacz też:

To, jak zachowała się wobec kobiety z autyzmem, przywraca wiarę w ludzi

Jej syn zmarł w tragicznych okolicznościach. Po 4 latach matka znowu usłyszała bicie jego serca