Czemu otwieranie drzwi samochodowych prawą ręką może uratować życie? Powód jest banalnie prosty

Ten sposób nazywany jest "holenderskim chwytem" - wszystko przez zamiłowanie Holendrów do jazdy na rowerze.

Którą ręką otwierasz drzwi, gdy chcesz wysiąść z samochodu od strony kierowcy? Zapewne lewą. A rozglądasz się dokładnie, czy aby na pewno nikt nie zbliża się do samochodu, na przykład rowerzysta? Holendrzy mają sposób, dzięki któremu nigdy nie zapomnisz upewnić się, czy nie narazisz swój samochód na wyrwanie drzwi, a rowerzysty na poważne w skutkach spotkanie z nimi.

Od dzisiaj otwieraj drzwi prawą rękąOd dzisiaj otwieraj drzwi prawą ręką Źródło: youtube.com/Outside Magazine

Wystarczy, że zmienisz swoje przyzwyczajenie i od dzisiaj zaczniesz otwierać drzwi samochodu nie lewą, a prawą ręką. Zastanawiasz się pewnie, co to za różnica. Okazuje się, że dość znacząca. Użycie prawej ręki sprawia, że nasze ciało automatycznie obraca się w lewo i dzięki temu zerkamy przez ramię, czy ktoś nie nadjeżdża. Od strony pasażera odwrotnie - zamiast prawą ręką otwieraj lewą.

 

Jest to bardzo popularny trik w Holandii, potocznie zwany "holenderskim chwytem". Holendrzy znani się w całej Europie ze swojego zamiłowania do rowerów, poruszają się nimi dosłownie wszędzie. Przez to tamtejsi kierowcy są bardzo wyczuleni na rowerzystów i nauczeni, aby zawsze ostrożnie otwierać drzwi.

Holandia to kraj zbudowany na wodzie. Jak żyje się tam zwykłym ludziom? "Jest wspaniale!"

Zapisz

Zapisz

Więcej o: