Usłyszała, że jeżeli chce wygrać tytuł Miss, musi schudnąć. Jej reakcja jest godna podziwu [ZDJĘCIA]

Arna Yr Jonsdottir, (20 l.), Miss Islandii 2015 roku, dowiedziała się, że jeżeli chce mieć jakiekolwiek szanse podczas konkursu piękności Miss Grand International, musi schudnąć. Jak na to zareagowała młoda Islandka?

Według Iceland Monitor rzecznik konkursu udzielił Jonsdottir rady, żeby ta "przestała jeść śniadanie, a żywiła się tylko sałatką w porze lunchu i piła wodę aż do konkursu". Arna usłyszała wskazówkę, bo wpadła w oko dyrektorowi konkursu Miss Grand International, Tajlandczykowi, Nawatowi Itsaragrisiliemu, któremu zależało na sukcesie młodej Islandki. Jej odpowiedź była natychmiastowa.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Jeżeli dyrektor konkursu naprawdę chce, żebym schudła, i to, jak wyglądam teraz, nie podoba mu się, oznacza, że ten konkurs nie zasługuje, żebym w nim uczestniczyła. Fakt, może moje ramiona są trochę za szerokie w porównaniu do innych dziewczyn, ale to dlatego, że jestem członkinią Islandzkiej Reprezentacji Narodowej Lekkoatletów i jestem z tego dumna (...) Nie przejmuję się tym, co usłyszałam.

Na tym nie koniec. Miss Islandii zaskoczyła wszystkich. Ogłosiła w niedzielę (gala finałowa miała odbyć się we wtorek) na Facebooku, że wycofuje się z konkursu.

Nie zgodziłam się na to dla siebie, lecz dla wszystkich kobiet i całego narodu islandzkiego. Nie mam zamiaru pozwalać, żeby ktokolwiek mi mówił, że jestem za gruba na udział w konkursie.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Pod jej postem pojawiły się setki komentarzy wsparcia i gratulacji w związku z decyzją, którą podjęła.

Dziękuję za wsparcie. Wracam do domu jako zwyciężczyni i najdumniejsza Islandka na świecie.

To też może cię zainteresować:

Rak pozbawił ją kończyny, ale nie pozbawił marzeń. 14-latka została baletnicą [ZDJĘCIA]

"Za to, co zrobiłaś, nie zasługujesz na szacunek". Po tych słowach wylał na kobietę napój. Wszyscy bili mu brawo [WIDEO]

Więcej o: