Postanowił zostać dawcą nerki. Nie wiedział, że dzięki temu uratuje też swoje życie!

To historia dwóch mężczyzn: chorego na serce Dona i pastora Tima. Ich przypadkowe spotkanie pod kościołem zaowocowało niesamowitym zbiegiem wypadków.

Pod koniec października 2014 r. Belinda i Don Herbert z Kannapolis w Północnej Karolinie zatrzymali się na przykościelnej sprzedaży rękodzieła i wypieków. Gdy ona zainteresowała się stoiskami, Dona zaintrygowała muzyka, która dobiegała z wnętrza kościoła. W środku poznał pastora Tima Jonesa, z którym wymienił się wizytówkami i kontaktem na Facebooku. Nie wiedzieli wtedy, że ta znajomość wkrótce uratuje im życie.

Don nie cieszył się dobrym zdrowiem. Jego serce wymagało cewnikowania, w rezultacie którego nerka uległa uszkodzeniu. Był konieczny przeszczep. Czekanie na dawcę mogło trwać nawet 5 lat. Don nie miał tyle czasu. Zrozpaczona Belinda napisała post na Facebooku, który zauważył niedawno poznany pastor. Zgłosił się na konieczne do przeszczepu i określenia zgodności biorcy z dawcą badania. Okazał się idealnym dawcą dla Dona.

9 marca 2015 r. lekarze przeprowadzili transplantację nerki. Podczas operacji wycięcia nerki Tima lekarze dokonali niepokojącego odkrycia. Okazało się, że pastor ma tętniaka. Operacja pozwoliła na jego wykrycie i wycięcie, zanim mogłoby być już za późno. Gdy Tim obudził się po zabiegu, był w szoku, że chęć pomocy drugiemu człowiekowi okazała się ratunkiem dla niego samego. Panowie po zabiegu czuli się dobrze i przyjaźnią się do dziś.

 

Więcej o: