Dla tego chłopca tysiące osób, w tym nawet minister obrony, pomalowali twarze w kropki. Po to wszystko? [ZDJĘCIA]

Historia tego chłopca uczy nas ważnej rzeczy: każdy z nas jest inny i bez względu na to jak wygląda zasługuje na szacunek.

Eraz (8 lat, Izrael) cierpi na chorobę genetyczną zwaną wrodzonym znamieniem melanocytowym (o podobnej historii pisaliśmy tutaj). Jest to bardzo rzadka choroba, która występuje u mniej niż 1% ludzi. Czym się objawia? Całe ciało chorej osoby pokryte jest tysiącami znamion, a każde z nich może być rakotwórcze.

Niestety chłopiec, od urodzenia zmaga się nie tylko z ciężką chorobą. Z powodu swojego wyglądu, każdego dnia spotyka się z wyzwiskami, natrętnymi spojrzeniami i drwinami ze strony nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Pewnego dnia, kiedy Eraz był ze swoją mamą Ruthi, na spacerze wydarzyła się niecodzienna sytuacja. Został wyśmiany przez dorosłą kobietę i jej córkę. Całe zajście opisała jego mama we wzruszającym wpisie.

Przyzwyczaiłam się do spojrzeń, szeptów i zainteresowania twoim wyglądem.. ale wciąż miewam trudne momenty, w których ciężko jest mi to zrozumieć. Jak ludzie mogą wyśmiewać moje ukochane dziecko? (...) przysięgam, chciałam uderzyć tą matkę w twarz, kiedy ta, razem ze swoją córką naśmiewały się i drwiły z mojego synka.
Ale wtedy Erez ścisnął moją dłoń i mnie odciągnął. Mój syn! Jestem z ciebie dumna i kocham twoje znamiona na zabój, a w szczególności to jedno, blisko twojego oka, które pomaga ci widzieć dobro na świecie i ignorować całe zło (...) chce przeprosić za chwilę słabości i podziękować mojemu synkowi, za to, że każdego dnia uczy mnie jak być lepszą osobą

Ruthi zamieściła też na Facebooku wspólne zdjęcia z Erezem, na których jej twarz pomalowana jest w brązowe kropki, które symbolizują znamiona jej synka. Zdjęcia podbiły serca internautów, którzy na wzór Ruthi, malowali swoje twarze w kropki i udostępniali swoje fotografie na Facebooku, wyrażając wsparcie dla dzielnego chłopca i jego mamy. W akcję zaangażował się nawet Minister Obrony Narodowej Izraela, Moshe Yaalon.

Zobacz też

Dziewczynka nazwała 82-letniego wdowca "starcem". Reakcja mężczyzny zamurowała jej mamę

86-letnia panna młoda swoją kreacją wprawiła wszystkich w osłupienie. I nie tylko kreacją! Pozazdrościć

Śmiech to zdrowie. I oni to wiedzą!