Spasiona", "chuda", "6/10" - na jej sukience są wszystkie opinie, które usłyszała na swój temat [ZDJĘCIA]

"Jestem w takim punkcie swojego życia, kiedy kocham i akceptuję swoje ciało i lubię siebie, jaka jestem."

Jojo Oldham jest artystką i copywriterką z Wielkiej Brytanii. 31-latka namalowała na sukience słowa, które kiedykolwiek usłyszała od ludzi na swój temat - komplementy, jak i przykre opinie, które bardzo bolały. Teraz nosi je z dumą - dosłownie. Co między innymi znajduje się na sukience? Cały przekrój słów, które każdy z nas mógł usłyszeć na swój temat: gruba, fit, nie taka zła, seksowna, wąska w talii, kobieca, spasiona, napakowana, chuda, nie za gruba, w sam raz, niesamowita, 6/10 itd. 

Co chce pokazać?

Ma nadzieję, że inni utożsamią się z jej projektem i zachęci ludzi do dzielenia się własnymi doświadczeniami dotyczącymi postrzegania siebie przez pryzmat opinii.

Projekt wymagał ode mnie wiele pewności siebie, aby stworzyć coś tak prywatnego i pokazać to innym. Jestem w takim punkcie swojego życia, kiedy kocham i akceptuję swoje ciało i lubię siebie, jaka jestem. To nie znaczy, że uważam, że jestem perfekcyjna, czy że wyglądam niesamowicie. Po prostu zaakceptowałam swoje ciało i nie chcę dłużej czuć presji związanej z "odpowiednim" rozmiarem.[...] Cieszę się, że jestem silna i zdrowa. Chcę to celebrować i nie przejmować się moimi udami, które trzęsą się, gdy biegnę.[...] Ta pewność siebie zainspirowała mnie do stworzenia sukienki.

                                                 << ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Jojo prowadzi bloga, na którym udostępniła swoje zdjęcia w sukience. Zostały bardzo ciepło przyjęte. Dostała wiele wiadomości od swoich czytelników, w których pisali, że dzięki niej poczuli się pewniej we własnym ciele. Inni martwili się o swoje córki, które niebawem wejdą w wiek, w którym pierwszy raz poczują presję społeczeństwa w kwestii idealnego wyglądu. 

Dużo zależy od nas. Jeżeli my poradzimy sobie z opiniami innych, nasze dzieci także docenią siebie, że są zdrowe i silne. Nie będą skupiały uwagi na swoich niedoskonałościach.

Mamy nadzieję, że projekt Oldham pokrzepi i wasze serca. Pomoże w akceptacji siebie, a także pozwoli uświadomić, jak istotne może być to, co mówimy drugiej osobie i jak łatwo można skrzywdzić drugiego człowieka. Wszyscy jesteśmy piękni na swój unikalny sposób. Powinniśmy kochać siebie i nie obawiać się krytyki innych, niezależnie od naszych kształtów i rozmiarów.

Uważaj, czego pragniesz. Życzenia czasem się spełniają

Więcej o: