Miała "niekończącą" się miesiączkę. Po 5 latach dowiedziała się, co tak naprawdę jej dolega

Nikt nie potrafił jej pomóc, a lekarze odprawiali ją z kwitkiem i nie brali na poważnie jej niecodziennej przypadłości.

U Chloe Christos (27, Australia) pierwsza miesiączka pojawiła się, gdy dziewczyna miała 14 lat. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że krwawienie nie minęło po kilku dniach ani nawet po tygodniu, ale nieprzerwanie trwało przez pięć długich lat, które stały się dla niej horrorem.

Dosłownie z dnia na dzień uzależniłam się od mojej mamy. Nie byłam w stanie nic robić. Mdlałam mnóstwo razy. Miałam niebezpiecznie niskie ciśnienie. Jakiekolwiek wyjście czy prowadzenie samochodu w każdej chwili mogło skończyć się źle

Chloe od nadmiernego krwawienia traciła około pół litra krwi w ciągu czterech dni. Z powodu "niekończącego" się okresu jej życie praktycznie na pięć lat stanęło w miejscu...

Kolejni lekarze nie byli w stanie jej pomóc. Aż trudno w to uwierzyć, ale kiedy Chloe opowiadała o swoim problemie podczas kolejnych wizyt lekarskich, nikt nie brał na poważnie tego, co mówi, a jej przypadłość była nazywana po prostu kobiecymi fanaberiami.

W końcu, po pięciu latach, Chloe trafiła na lekarza, który potraktował ją z należytą uwagą. Okazało się, że ciągłe krwawienie nie było spowodowane miesiączką, a rzadką chorobą von Willebranda, która polega na ciężkim zaburzeniu krzepliwości krwi.

Chloe trafiła do specjalistycznego ośrodka zajmującego się hemofilią. W ramach eksperymentu podano jej lek przeznaczony dla mężczyzn chorujących na hemofilię. Efekty były zaskakujące. Lek, który otrzymała, dał jej szanse na normalne życie. Dzięki niemu Chloe pierwszy raz w swoim życiu miała normalną miesiączkę.

 

To, co przeszła, zmotywowało ją do zbiórki pieniędzy przez portal GoFundMe na rzecz kobiet mających ten sam problem co ona. Jej celem, jak sama pisze, jest: "wsparcie kobiet z zaburzeniami krzepnięcia krwi, zapewnienie im opieki medycznej i równego dostępu do niej". Po mimo ciężkiej choroby Chloe korzysta z życia i spełnia swoje pasje. Kocha modę i sztukę.

Zobacz też

Para seniorów co roku robiła wspólne fotografie. Ostatnia ściska za gardło.. [ZDJĘCIA]

Nastolatek dwa razy pokonał raka. Jego koszulka z napisem "ocalały" została uznana w szkole za niestosowną [ZDJĘCIA]

Seks w trakcie miesiączki

Więcej o: