Jak bardzo zmienia się nasz wygląd, kiedy rezygnujemy z alkoholu? [ZDJĘCIA]

Alkohol szkodzi zdrowiu, ale także wyglądowi. Jak bardzo? Oto dowód na to, że jeden obraz wart więcej niż tysiąc słów.

Nie dajcie się zwieść pozorom. Te zdjęcia to nie tylko spektakularne metamorfozy, ale także bardzo ludzkie historie walki ze słabościami. Pokazanie ich i towarzyszące im szczere wyznania wzbudziły ogromny odzew w mediach społecznościowych. Jeśli przemiana fizyczna ma kogoś bardziej - niż argumenty zdrowotne - przekonać do zmian, to świetnie. Oby tylko bilans po stronie niepijących wyszedł na plus.

Oczywiście, nie każdy, kto rzuca alkohol, przejdzie aż taką metamorfozę jak osoby ze zdjęć. Alkohol jest kaloryczny, a odstawienie go powinno na dłuższą metę zaowocować zrzuceniem kilogramów. Powinna się także poprawić cera, zejść opuchlizna z twarzy, zniknąć przesuszenia na skórze i rozszerzone naczynka.

Wygląd i stan zdrowia z pewnością poprawią się, jeśli za odstawieniem procentów pójdzie także zmiana diety na zdrowszą, rzucenie palenia i znalezienie w codziennej rutynie miejsca dla sportu. Nie zaszkodzi także wysypianie się i zmniejszenie poziomu stresu.

Skupmy się jednak na efekcie, jaki daje porzucenie picia alkoholu, i zdjęciach pięciu osób, które pokazały swoją metamorfozę i odważnie podzieliły wyznaniami.

ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA

Zdjęcia przed odstawieniem alkoholuZdjęcia przed odstawieniem alkoholu Fot. ghostbackwards;silverladder; size16french; dr_dan_is_sober/reddit.com

Więcej o: