"Jestem jej bardzo wdzięczna". Napisała podziękowanie dla... obecnej dziewczyny swojego byłego męża

Audrey Nicole, matka małej dziewczynki, napisała post, w którym apeluje do innych rozwiedzionych kobiet, żeby zaakceptowały nowe partnerki mężów. Uważa, że należy docenić wysiłek, jaki wkładają przybrane matki w opiekę nad nie swoimi dziećmi.

Słowo "macocha" często kojarzy się negatywnie - przed oczyma pojawia się obraz surowej przybranej matki Kopciuszka, strofującej dziewczynę na każdym kroku i dbającej tylko o własne dobro. Do tego wizerunku dochodzi często piętno kobiety, która uwiodła żonatego mężczyznę, rozbijając szczęśliwą rodzinę. Taki stereotyp może być krzywdzący. Na szczęście są kobiety gotowe z nim walczyć.

"Więcej miłości niż nienawiści"

Audrey Nicole z Virginii jest matką małej Riley i rozwódką. Jej były mąż znalazł sobie nową partnerkę, Whitney Mcgraw. Relacje między Audrey i Whitney nie są jednak napięte - kobiety zaprzyjaźniły się. Rozwiedziona widząc, jak dziewczyna byłego męża dba o Riley, postanowiła oficjalnie jej podziękować.

W poście, który udostępniła na Facebooku, Audrey napisała:

To dziewczyna ojca mojej córki. Najsłodsza rzecz, jaka mi się przytrafiła! Jestem jej bardzo wdzięczna, ponieważ kiedy córka odwiedza tatę, Whitney ją karmi, opiekuje się nią, kupuje jej prezenty i właściwie zajmuje się nią tak, jakby było to jej własne dziecko. Dlaczego wszystkie te matki są takie złośliwe w stosunku do innych kobiet i zazdrosne o nie? Nikt nie powiedział, że jest łatwo być matką dla dziecka, które nie jest twoje. Więc jeśli jest ktoś, kto próbuje, nie odtrącaj go. Ponieważ [...] potem możesz utknąć ze złą macochą. Takie osoby, które chcą pomóc, istnieją! Widzę je wszędzie! Dziecko może mieć dwie mamy, ponieważ, w moim mniemaniu, im więcej ludzi, którzy je kochają, tym lepiej. Nigdy nie pozwolę dziewczynie męża poczuć się obco. Jestem jej niezmiernie wdzięczna. Drogie panie, dorośnijcie i skoncentrujcie się na byciu dobrymi matkami. Więcej kochajcie, mniej nienawidźcie!

Reakcje internautów

Na post Audrey zareagowało 80 tys. użytkowników i pojawiło się pod nim 2700 komentarzy.

Większość internautów była zachwycona dojrzałą postawą matki Riley:

Pierwsze zdanie wprawiło mnie na chwilę w zakłopotanie. :) To niesamowite zobaczyć ludzi, którzy potrafią zjednoczyć się dla tego ślicznego dziecka i uczynić je swoim priorytetem (???????? ????????)
Ja jestem tą drugą "mamą" i bardzo doceniam ten post! Na szczęście, prawdziwa mama dziecka jest niesamowita i utrzymujemy bardzo dobre relacje. Chciałabym dodać, że naprawdę wierzę w to, że dziecko powinno nazywać "matką" wyłącznie swoją biologiczną matkę... (Lidiann Melhado)
To cudowna rzecz, kiedy ludzie potrafią być dojrzali i współpracować razem na korzyść swoich dzieci. (Mary Varville-Rodriguez)

To też może cię zainteresować:

"Zrujnowałaś mi małżeństwo", po tych słowach została zwolniona z pracy. Wszystko przez to, że była zbyt...

"My wiemy, że wam jest trudno. Szkoda, że wy nie widzicie, że nam nie jest łatwiej" [LIST OJCA]

Więcej o: