Ta kotka była tak chora i brzydka, ze nikt nie chciał się nią zaopiekować. Aż znalazła ją pewna 7-latka...

Bohaterką tej historii, jest pochodząca z Turcji dziewczynka, której zachowanie powinno być dla nas wszystkich wzorem do naśladowania.

Gdyby nie ona, wycieńczona kotka nie miałaby żadnych szans na przeżycie. Zwierzę w tragicznym stanie zostało znalezione przez siedmiolatkę pośród śmieci na ulicy w Istambule. Kotka nie miała jednego ucha, była chora, niedożywiona, a jej ciało toczyły robaki i pleśń. W wyniku choroby, pyszczek kotki był zdeformowany, a sierść przerzedzona. Najprawdopodobniej z powodu wyglądu chorego zwierzęcia, nikt się nią nie interesował.

Kotka została znaleziona na smietnikuKotka została znaleziona na smietniku Fot. youtube.com/watch?v=AlxPa1rXlD0

Kiedy dziewczynka zobaczyła cierpiące zwierzę nie miała żadnych wątpliwości co trzeba zrobić. Bez względu na wygląd kotki postanowiła jej pomóc. Zabrała zwierzę do domu i otoczyła je opieką.

 

Dzięki trosce dziewczynki, jej rodziny i pomocy weterynarzy kotka zaczęła wracać do zdrowia. A jej wygląd? Zmienił się nie do poznania; odrosła piękna, lśniąca sierść, a pełne głębi, zielone oczy na nowo rozbłysły życiem. Tak wygląda teraz:

GulumserGulumser Fot. youtube.com/watch?v=AlxPa1rXlD0

Kotka otrzymała wdzięczne imię Gulumser, co w języku tureckim oznacza "ta, która się uśmiecha". Gulumser znalazła nowy dom. Została adoptowana przez rodzinę mieszkającą w Holandii.

Zobacz też

"Wszyscy jesteśmy tacy sami" Zobacz wymowne zdjęcie, którego idea powinna być bliska sercu każdego człowieka

Potrącił go samochód. Kiedy nastolatek obudził się ze śpiączki i zobaczył co się stało z jego ciałem rozpłakał się

Eryk z Warszawy i Adam ze Zwolenia. Łączy ich Polska, różnią korzenie

Więcej o: