Ta 11-latka zarobiła miliony. Swój sukces zawdzięcza... użądleniu przez pszczołę

Niezwykła historia wydarzyła się, kiedy Mikaila Ulmer (11, USA) miała cztery latka...

To właśnie wtedy dziewczynka za namową rodziców wzięła udział w konkursie przedsiębiorczości dla dzieci. Kiedy czteroletnia wówczas Mikaila myślała nad własnym biznesem, wydarzyły się dwie rzeczy, które całkowicie odmieniły jej życie.

Nieprzyjemny incydent i stara receptura

Dziewczynka została użądlona przez pszczołę. Niedługo po tym zdarzeniu jej babcia Helen wysłała z Kamerunu starą książkę kucharską z 1940 roku. Książka zawierała jej specjalny przepis na lemoniadę z siemienia lnianego (zrób sam orzeźwiającą domową lemoniadę). Nieprzyjemny incydent z pszczołą sprawił, że Maikaila zaczęła zgłębiać wiedzę na temat pszczół i ich dobroczynnego wpływu na środowisko. Wiedza na ten temat stała się jej pasją.

I właśnie wtedy sprytna Maikaila wpadła na genialny pomysł! Swoją "pszczelą" pasję postanowiła połączyć z przepisem na lemoniadę swojej babci. Recepturę babcinego napoju składającego się z siemienia lnianego, mięty i cytryny uzupełniła o miód pszczeli. Tak powstał napój "Me & the Bees Lemonade"- "Ja i Pszczela Lemoniada".

 

Kup butelkę. Uratuj pszczołę

Dziewczynka swoją lemoniadę sprzedawała najpierw na konkursach przedsiębiorczości dla najmłodszych. Z pomocą rodziców za zarobione pieniądze rozwijała swoją działalność, a część zysków przeznaczała na międzynarodową organizację zajmującą się ochroną pszczół. Do kupienia lemoniady dziewczynka zachęcała hasłem - "Kup butelkę. Uratuj pszczołę". 

 

Mała milionerka

Pomysł na miodową lemoniadę Maikaili zdobył pierwszą nagrodę w konkursie dla małych przedsiębiorców. Efekt? Jak podaje brytyjski Daily Mail, Maikaila podpisała kontrakt z Whole Foods Market (największa na świecie sieć sklepów sprzedających zdrową żywność) i zarobiła na tym... 11 milionów dolarów (ponad 45 milionów złotych). Obrotna dziewczynka odwiedziła nawet Biały Dom i osobiście zaserwowała swoją lemoniadę na bazie miodu pszczelego prezydentowi USA Barackowi Obamie.

 
 

Zobacz też

Tylko jedna kelnerka zgadzała się obsługiwać tego koszmarnego klienta. Po śmierci odkryła jego prawdziwą twarz

Skradła serca milionów! Poznaj najbardziej roześmianą lisiczkę na świecie [ZDJĘCIA]

"Ludzie są tacy sami bez względu na orientację. Są i dobrzy, i źli". Odc. 4 [ŁĄCZY NAS POLSKA]

Więcej o: