Walentynki 2018 już dziś. Jak sprawić, by były niezapomniane?

Święto Zakochany obchodzimy 14 lutego. Walentynki 2018 przypadają w środku tygodnia, w środę. Choć w Polsce obchodzimy je dopiero od lat 90. XX wieku śmiało można powiedzieć, że wpisały się już na stałe w naszą kulturę. Nawet jeśli jesteśmy przeciwnikami świąt, które przychodzą do nas ze Stanów Zjednoczonych, to jest wyjątkowe. Wszak dotyczy celebrowania miłości! Jak spędzić walentynki 2018, aby zapadły nam w pamięci na długo? Wyjście do kina i na kolacje to nie wszystkie wasze możliwości! Sięgnijcie do tradycji.

Walentynki 2018: wyślij list

Coroczne święto zakochanych ma naprawdę długą tradycję. Zwyczajem w wielu krajach jest wysyłanie listów do ukochanych, oczywiście listów zawierających wyznanie miłosne. Już w przedszkolach małe dzieci na zajęciach plastycznych rysują laurki ozdobione serduszkami, którymi potem mogą obdarować swoich rodziców, dziadków czy, co odważniejsi, kolegów i koleżanki.

Walentynki uległy komercjalizacji. Zwyczaj wysyłania listów jest już troszkę zapomniany. W zasadzie celebrują go już tylko dzieci. A to błąd! Już kilka miłych słów, które przeczyta o poranku ukochana osoba, wprawi ją w dobry, świąteczny nastrój.

Młodzieńcze miłości do dupków - koniecznie! / fot. pexels.com CC0Młodzieńcze miłości do dupków - koniecznie! / fot. pexels.com CC0 Młodzieńcze miłości do dupków - koniecznie! / fot. pexels.com CC0

Zastanawiasz się, gdzie znajdziesz w dzisiejszych czasach papeterię? Nie musisz być aż takim tradycjonalistą. Wystarczy napisać kilka słów na serwetce, karteczce i wsunąć pod poduszkę ukochanej osobie. Możesz też napisać wiersz (samodzielnie lub zacytować utwór poety) np. na… lustrze w łazience. Wystarczy szminka, kredka do oczu i odrobina dobrej chęci.

Walentynki 2018: zrób śniadanie, obiad, kolację...

W 2018 roku walentynki przypadają w środę. Nie jest to fortunne, gdy ktoś planuje zaskoczyć bliską osobę śniadaniem podanym do łóżka. Taki posiłek wymaga przecież czasu. A w środku tygodnia, kiedy śpieszymy się do pracy, musimy wyszykować dzieci do szkoły, trudno o chwilę wytchnienia czy relaksu, żeby razem zjeść śniadanie.

Pamiętaj, "śniadanie do łóżka" nie musi wyglądać tak, jak te, które oglądamy w komediach romantycznych. Ukochana osoba doceni, gdy specjalnie dla niej zrobisz o poranku kawę. Możesz ją ozdobić serduszkiem ze sproszkowanej czekolady czy kakao. Bardzo szybko przyrządzisz też na przykład tosty. Potem wystarczy narysować na nich serduszko z ketchupu i gotowe! Nawet takie mały gesty się liczą i bardzo umilają dzień.

"Jak byliśmy młodzi, to pół nocy seksu, pół przegadane". Pary z 50-letnim stażem zdradzają sekrety udanego związku

Walentynki 2018: zaskocz partnera

Dla osób, które darzą się prawdziwy uczuciem nie liczą się drogie prezenty na walentynki. Najważniejsza jest pamięć i dobranie upominku do osobowości czy przyzwyczajeń drugiej osoby. Zastanów się przez chwilę, jakie twoja druga połówka ma codzienne zwyczaje. Takie drobnostki, które robi mimochodem. Jeśli na przykład, w drodze do pracy słucha zawsze tego samego radia, możesz zadzwonić do stacji i zamówić specjalnie dla niej piosenkę z dedykacją!

Rewelacyjnym pomysłem jest też wspólny lunch w pracy. Jeśli masz możliwość, nie pracujecie w dwóch różnych miastach czy dzielnicach, zaskocz ukochaną osobę w pracy. Zadzwoń, stojąc już pod jej biurem i powiedz, że przyjechałeś  zjeść wspólny obiad. Będzie zaskoczona i zachwycona!

W przypadku, kiedy nie możesz sobie pozwolić na wyjście z pracy, możesz wysłać do biura ukochanej osoby kwiaty lub czekoladki. Poczta kwiatowa i cukiernie działają tego dnia wyjątkowo sprawnie, mają więcej obsługi, więc z pewnością przesyłka dotrze na czas.

To także może cię zainteresować:

Więcej o: