71 lat temu poszła do ślubu w sukience ze... spadochronu wroga [WIDEO]

W czasach kiedy materiał do szycia był na wagę złota, pomysłowa teściowa podsunęła pannie młodej bardzo praktyczny pomysł: "Dlaczego do uszycia sukni nie użyjesz spadochronu?".

Jest rok 1945, w Europie skończyła się II wojna światowa. Żołnierz armii Stanów Zjednoczonych Edwin Morgan w oczekiwaniu na powrót do domu wysłał do swoich rodziców w Stanach oryginalną pamiątkę. Spadochron niemieckiego pilota. Nie przypuszczał, że kiedykolwiek jeszcze go wykorzysta.

Suknia Betty wygląda obłędnieSuknia Betty wygląda obłędnie Fot. youtube.com/watch?v=gEFGZ75uP1c

Spadł im jak z nieba

Po powrocie do domu Edwin poznał Betty, w której zakochał się z wzajemnością. Po kilku miesiącach para postanowiła się pobrać. Rozpoczęły się przygotowania do ceremonii ślubnej. Betty potrzebowała białej sukni. Niestety, 71 lat temu powszechne braki w zaopatrzeniu spowodowane wojną sprawiły, że materiał do szycia był na wagę złota. Wtedy przyszła teściowa panny młodej podsunęła jej pewien pomysł.

Teściowa zapytała mnie: "Dlaczego do sukni nie użyjesz spadochronu?" Jej pomysł mi się nie spodobał (...) Nie myślałam, że to będzie dobrze wyglądać. Ale poszliśmy do krawca (...) powiedział, że to zrobi.
 

Krawiec zabrał się do pracy. Odpruł zbędny materiał, a do sukni wykorzystał tylko jego delikatną część (znajdowały się na niej m.in. inicjały pilota i dane jednostki, w której służył). Efekt? Niemiecki spadochron przemienił się w piękną, długą białą suknię o wspaniałym trenie. Małżonkowie wspominają:

Za wszystko zapłaciliśmy 18 dolarów. To była dobra transakcja

Są małżeństwem od 71 latSą małżeństwem od 71 lat Fot. youtube.com/watch?v=gEFGZ75uP1c

Betty na ślubnym kobiercu wyglądała obłędnie, a jej suknia uszyta ze spadochronu bez dwóch zdań jest jedyną w swoim rodzaju. Jej oryginalna ślubna kreacja brała nawet udział w wystawie pt. "Zadziwiające przedmioty" zorganizowanej przez Uniwersytet Stanowy w Ohio.

Edwin i Betty są szczęśliwym małżeństwem już od ponad 71 lat. Życzymy szczęścia!

Zobacz też

'Wiem, że jesteś w niebie, ale..' Chłopiec wysłał ściskający za gardło list gwiazdkowy do swojego nieżyjącego taty

Tanecznym krokiem w nowe życie? Tak! Dla narzeczonego nauczyła się afrykańskiego tańca [WIDEO]

Więcej o: