Już zaraz święta, a ty bez prezentów? Oto 6 oryginalnych gadżetów dla podróżników

Święta już zapasem. Nie masz jeszcze wszystkich prezentów? Spokojnie, także w ostatniej chwili możesz kupić coś oryginalnego, co spodoba się nawet najwybredniejszym członkom rodziny. Polecamy sześć nietuzinkowych prezentów idealnych dla podróżników. Sprawdzą się, dla miłośników podróży, zarówno tych małych, jak i dużych.

Mapa świata inna niż wszystkie

W dzieciństwie mieliśmy globusy, później ściany w naszych pokojach zdobiły mapy świata. Palcem po mapie „zdobywaliśmy” kolejne kraje. Od niedawna dostępne w sprzedaży są mapy pokryte zdrapywalną folią. Po każdej odbytej podróży, można „odhaczyć” odwiedzone państwo. Z tego prezentu uciesz się każdy, kto choć trochę lubi podróżować. To świetna motywacja do kolejnych podróży – kto nie chciałby zdrapywać kolejnych miejsc na mapie?  Ponadto taka mapa rewelacyjnie wygląda na ścianie.

Prenumerata czasopism podróżniczychPrenumerata czasopism podróżniczych fot. flikr.com, Paolo (CC BY-NC-ND 2.0)

 Prenumerata pism podróżniczych

To prezent, który docenią nie tylko ci, którzy dużo podróżują, lecz także ci, którzy dopiero marzą o dalekich wojażach. Bo co innego rozbudza ochotę na dalsze podróże, jak czytanie i oglądanie miejsc na co dzień nam nieznanych?

Prenumerata jednego z wielu dostępnych na rynku pism podróżniczych nie wyniesie nas więcej niż typowy "jednorazowy" prezent. Dostarczy za to więcej emocji i z pewnością będzie ciepło wspominany za każdym razem, kiedy listonosz włoży nowy numer magazynu do skrzynki pocztowej.

Ładowarka sieciowa 4xUSB

Jeden z najpraktyczniejszych prezentów, o jakich marzą zapaleni podróżnicy. Kto choć raz wyjechał na egzotyczne wakacje z plecakiem, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że sprzętu elektronicznego nie da się w dzisiejszych czasach podróżować. W jaki inny sposób sprawdzać rozkłady pociągów, dowiadywać się o opóźnieniach lotów? Ładowarka sieciowa, do której można podłączyć aż cztery urządzenia na raz, to prawdziwy skarb. Można się śmiać, ale to prawdziwy prezent na miarę XXI wieku.

KompasKompas fot. flikr.com, patrickloonstra (CC BY-NC-ND 2.0)

Zegarek z kompasem

Prezent odrobinę staroświecki. Bo kto z nas potrzebuje kompasu? Ba, coraz mniej z nas nosi zegarki – wszak bieżącą godziną można wygodnie sprawdzić  na telefonie. Jednak klasyczny zegarek to gadżet, który powinien mieć każdy. Dodaje klasy i elegancji. Ten kompasem pozwoli zawsze i wszędzie wiedzieć, gdzie się znajdujemy. A ponadto jest szalenie oryginalny i niepowtarzalny.

Adapter do gniazdek

Kiedy mowa o praktyczny prezentach, nie można pominąć adaptera do gniazdek. Każdy kto choć raz był zagranicą, przekonał się prawdopodobnie o tym, że bez adaptera ani rusz. Większość zagranicznych gniazdek (także tych europejskich) różni się od naszych, polskich. Dzięki małemu adapterowi, gdziekolwiek będziemy, naładujemy nasze urządzenia.