Życzenia na Nowy Rok muszą być ciągle takie same? Oryginalne życzenia noworoczne łatwo wymyślić samemu

Zazwyczaj życzenia noworoczne zawierają te same elementy: życzymy spełnienia marzeń, powodzenia w pracy, nie zapominamy o zdrowiu. Tego nie może, oczywiście, zabraknąć, ale co zrobić, by nasze życzenia na Nowy Rok były inne niż wszystkie? Podpowiadamy.

Życzenia na Nowy Rok wiele osób składa razem z życzeniami bożonarodzeniowymi.  Mówimy o rodzinnych Świętach, karpi bez ości, a przy okazji wspominamy o szampańskiej zabawie sylwestrowej i życzymy samych dobrych wiadomości w Nowym Roku. Bliskim zazwyczaj życzenia składamy dwukrotnie - nawet jeśli podczas Bożego Narodzenia mówiliśmy i o pomyślności w Nowym Roku, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby życzenia noworoczne złożyć ponownie, w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia.

Życzenia noworoczne: kiedy składać?

Życzenia noworoczne brzmią wyjątkowo, gdy składamy je o północy, w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia, czyli dokładnie wtedy, kiedy witamy Nowy Rok. Jednak zazwyczaj nie jesteśmy wtedy ze wszystkimi, którym chcielibyśmy życzenia złożyć, a zadzwonienie czy wysłanie SMS bywa niemożliwe, z powodu przeciążenia sieci. Warto z bliskimi skontaktować się wcześniej, zanim jeszcze rozpoczną sylwestrową zabawę. Wtedy na spokojnie złożymy im życzenia na Nowy Rok, przekażemy wszystko, na czym nam zależy.

Oryginalne życzenia noworoczne

Każdy chciałby, aby jego życzenia noworoczne były oryginalne, jednak warto, aby miały one pewne stałe elementy. Bo zdrowia, spełnienia marzeń i sukcesów (prywatnych i zawodowych) nigdy za wiele. Jeśli chcemy, aby nasze życzenia na Nowy Rok wyróżniały się na tle innych, zdecydujmy się na ciekawą formę (np. ułóżmy krótką rymowankę), a słowa dopasujmy do odbiorcy, w życzeniach zawrzyjmy coś, co będzie jasne tylko dla niego.

Życzę Ci zdrowia, szczęścia i bogactwa, byś dalej tak zadowolona była ze swojego ptactwa. Te papużki dają Ci tyle radości, że chętnie do Ciebie przychodzę wciąż w gości. Na Nowy Rok wszystkiego dobrego i worka ziaren, od kogoś szczodrego.

Oczywiście nie zadzwonimy do kogoś i nie wygłosimy mu przez słuchawkę takiej "klepanki". Tego typu życzenia lepiej sprawdzą się wysłane np. mailem, gwarantujemy, że ktoś oddzwoni i dopyta o szczegóły, wtedy będzie można złożyć standardowe życzenia ;)

Niech Nowy Rok będzie lepszy niż poprzedni, niech będzie pełen dobrych wiadomości i przyjemnych niespodzianek. Zrealizuj wszystkie swoje postanowienia, niech się spełnią twoje marzenia.

Jak najwięcej powodów do uśmiechu, satysfakcji płynącej z działań, które podejmujesz, samych przyjaznych osób wokół i mnóstwa dobrych wiadomości.

Jaki Nowy Rok, taki cały rok. Życzę więc udanej zabawy sylwestrowej, w otoczeniu ludzi na których ci zależy i pełnego pozytywnej energii 1 stycznia.

Czego życzyć na Nowy Rok?

Tak właściwie to nie oryginalność jest ważna, a słowa. Jeśli adresat poczuje, że to, co mówimy, jest skierowane tylko do niego (a nie do wszystkich osób z naszej książki telefonicznej), na pewno będzie mu miło. Życzmy więc tego, na czym ludziom najbardziej zależy: zdanych egzaminów, podwyżki w pracy, powiększenia rodziny, sukcesów na psich wystawach, opanowania sztuki gotowania zupy pomidorowej... Czasem wystarczy po prostu powiedzieć "wszystkiego dobrego", a druga osoba będzie wiedziała, że w tych dwóch słowach zawiera się o wiele większy przekaz. Czego możemy życzyć? Tu znajdziesz nasze propozycje.

Życzenia noworoczne: nie zapomnij o nich

Jeśli chcesz wysłać kartkę z życzeniami na Nowy Rok, to już ostatni dzwonek. Maila czy SMSa zdążysz jeszcze napisać, jeśli jesteś tradycjonalistą i wolisz iść na pocztę, lepiej zrób to jak najszybciej.

Jak Nowy Rok, to i horoskop. Sprawdź, co cię czeka w 2018 roku, przeczytaj horoskop roczny.

To także może cię zainteresować:

Gdzie taniej na sylwestra - w Dubaju czy Zakopanem?

Więcej o: