Choć pozuje topless, boi się... publicznie karmić piersią. Zdaniem ludzi słusznie, bo "to obrzydliwe" [ZDJĘCIA]

Aniołek Victoria's Secret wyznał w swoim poście na Facebooku: "boję się nakarmić dziecko w miejscu publicznym, ale nie czuję się dziwnie, kiedy pozuję topless". Jedna z komentujących uznała, że "podtykanie piersi każdemu pod twarz jest po prostu obrzydliwe".

Candice Swanepoel, modelka Victoria's Secret, zauważyła, że w społeczeństwie istnieje podwójny standard dotyczący pokazywania kobiecych piersi. Ludzie nie mają nic przeciwko odważnym reklamom czy sesjom do gazet, choć jednocześnie krytykują matki publicznie karmiące piersią. Modelka udostępniła zdjęcie, na którym karmi swoje dziecko piersią.

W poście zamieszczonym na Facebooku napisała:

W dzisiejszych czasach wiele kobiet jest [...] zmuszanych do opuszczania miejsc publicznych z powodu tego, że karmią dziecko piersią. Doszło do tego, że czuję potrzebę ukrywania się i niejako boję się nakarmić dziecko w miejscu publicznym, ale nie czuję się dziwnie, kiedy pozuję topless do artykułów [...] Świat nie reaguje na erotyzację piersi i na przemoc w telewizji... Dlaczego miałoby być inaczej, jeśli chodzi o karmienie piersią? Karmienie piersią nie jest erotyczne - jest naturalne. Ci, którzy czują, że publiczne karmienie piersią dziecka jest złe, powinni zostać uświadomieni o korzyściach dla matki i dziecka, jakie niesie za sobą karmienie piersią.

Wielu użytkowników zgodziło się z obserwacjami Candice:

Nie mogę znieść, kiedy ludzie mówią, że niesmaczne jest publiczne karmienie piersią dziecka. Dlaczego w porządku jest oglądanie dekoltu i piersi i to jest seksowne, ale zobaczenie ich, kiedy są używane do tego, do czego są przeznaczone, jest uważane za obrzydliwe?
Pewnie, to musi się skończyć, jako że piersi zostały stworzone do tego, żeby karmić dzieci [...] Karmienie dzieci piersią ułatwia matce życie i choć nie jestem nawet matką, rozumiem to. Jak można erotyzować dziecko, które ssie matczyną pierś?
W Brazylii publiczne karmienie piersią jest nielegalne - możesz trafić za to do więzienia. Ale branie udziału w zabawach karnawałowych, kiedy jedyne, co ma się na sobie, to malowidła na ciele, jest w porządku... Szaleństwo...

Pojawili się też komentujący, według których karmienie piersią powinno odbywać się w dyskretnych warunkach:

Karmię piersią moją córeczkę, ale osobiście nigdy nie wystawiałam piersi na widok publiczny, kiedy ją karmiłam. Mam specjalne staniki i topy do karmienia piersią i zawsze używam czegoś, co mnie zasłoni. Każda osoba jest inna. Ja wybrałam zasłanianie się.
Nikt nie jest przeciwko karmieniu piersią twojego dziecka. Chodzi o to, że nie wyjdziesz na zewnątrz, nie ubierając koszulki, która zakryje twoje piersi, więc dlaczego w wypadku karmienia ma być inaczej? Ludzie po prostu proszą o to, żebyś się przykryła, kiedy karmisz. To nie szkodzi dziecku! Kobiety zakrywały się od zarania dziejów, chyba że żyły w jakimś pierwotnym, nieucywilizowanym społeczeństwie [...] Jeśli nie zamierzasz się zakrywać, to po co w ogóle silić się na noszenie ubrań? To tylko wspólna kurtuazja.
Nie musisz odkrywać swoich piersi, żeby nakarmić dziecko. To po prostu nie jest koniecznie. Zrób to z klasą i nie powiem ani słowa. Ale podsuwanie ich każdemu pod twarz jest po prostu obrzydliwe.

Czy wy również, tak jak Candice, uważacie, że współczesne społeczeństwo jest obłudne, jeśli chodzi o podwójne standardy pokazywania piersi? Komentujcie i zagłosujcie w sondażu.

ZOBACZ ODWAŻNE ZDJĘCIA MODELKI >>

To też może cię zainteresować:

Kobieta ze znamieniem na twarzy i na wózku inwalidzkim? - to modelki w kampanii firmy bieliźniarskiej [ZDJĘCIA]

"W Indiach panuje przeświadczenie, że blondynki to często dziewczyny do towarzystwa lub kobiety lekkich obyczajów" - Polka o kulisach Bollywood

Czy masz coś przeciwko publicznemu karmieniu piersią?
Więcej o: