Test DNA nie pozostawił żadnych złudzeń. Przez 3 lata wychowywali nie swoją córkę

Ta historia wydarzyła się 22 lata temu w miejskim szpitalu w Charlottesville w Stanach Zjednoczonych. To właśnie wtedy na świat przyszła Callie, córeczka Pauli Johnson. Tego samego dnia, w tym samym szpitalu urodziła się też Rebecca, córka Whitney i Kevina Chittum.

Callie miała trzy lata, kiedy konkubent Pauli zaczął coś przeczuwać. Dziewczynka nie była podobna do żadnego z rodziców. Postanowił sprawdzić, czy Callie jest faktycznie jego córką. Zażądał testów na ojcostwo, a Paula na to przystała. Wynik testów zaskoczył obydwoje rodziców. Okazało się, że Paula nie jest biologiczną mamą Callie.

Okazało się, że w szpitalu Callie została przez pomyłkę zamieniona z Rebeccą. Ponadto, kiedy władze szpitala próbowały zawiadomić o całej sytuacji Whitney i Kevina Chittum (biologicznych rodziców Callie), okazało się, że kilka godzin wcześniej miało miejsce tragiczne wydarzenie. Państwo Chittum wraz z czterema członkami rodziny ponieśli śmierć w wypadku samochodowym.

Od lewej: Pauli ze Callie. Na zdjęciu obok jest Kevin, Whitney z malutką Rebeccą

Od lewej: Paula razem z Callie. Na zdjęciu obok Kevin, Whitney i z malutką RebecąOd lewej: Paula razem z Callie. Na zdjęciu obok Kevin, Whitney i z malutką Rebecą Fot. http://wtvr.com/2013/11/11/switched-at-birth/?hpt=us_bn8

To dramatyczne wydarzenie na zawsze przekreśliło szanse Callie na poznanie swoich prawdziwych rodziców. A Whitney i Kevin nigdy nie poznali Rebecci, ich biologicznej córki.

Sprawę rozstrzygnął sąd

W zaistniałej sytuacji Paula próbowała uzyskać prawną opiekę nad biologiczną córką Rebeccą. Ale rodzina zmarłych w wypadku Whitney i Kevina nie chciała się na to zgodzić. Sprawa trafiła do sądu. Po trzech latach zapadł wyrok: dziewczynki zostaną ze swoimi przybranymi rodzicami.

Zadośćuczynienie

Za swoją pomyłkę szpital wypłacił Pauli odszkodowanie, w wysokości 1, 25 miliona dolarów (około 5,125 milionów złotych). Paula wciąż nie może pogodzić się z tym, co stało się 22 lata temu. Jednocześnie kobieta przyznaje, że kocha przybraną córkę jak własną.

Whitney urodziła Callie. A moje serce pokochało Callie  jak własną córkę

Zobacz też

"Kiedyś trzymałaś mnie na kolanach. Teraz moja kolej". To wzruszające zdjęcie pokazuje, co naprawdę liczy sie w życiu

Nie noście ich podczas jazdy! Gdyby nie one, skończyłoby się tylko na niegroźnych obrażeniach [ZDJĘCIA]

 

Więcej o: