"Żyję dzięki WOŚP..." To mogło spotkać każdego z nas, a trafiło akurat na nich

Wcześniaki, noworodki z wrodzonymi wadami, dzieci chore na nowotwory, mali cukrzycy. To tylko garstka z milionów ludzi, których przez ostatnie 25 lat udało się uratować dzięki pieniądzom zebranym przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

"Żyję dzięki WOŚP"

 

Kiedy Piotrek miał roczek, zapadł w śpiączkę farmakologiczną. Był w niej przez półtora roku. Dawano mu 15 procent szans na przeżycie. Oli lekarze nie dawali żadnych szans, jednak podjęli walkę o jej życie.

Tych i wielu innych wzruszających historii, wysłuchaliśmy, kiedy zaprosiliśmy do studia ludzi, którym kierowana przez Jurka Owsiaka fundacja uratowała życie.

Ciężko uwierzyć, ale właśnie mija ćwierć wieku od czasu pierwszej zbiórki pieniędzy. Przez te lata tysiące urządzeń, obecnych w prawie każdym szpitalu w Polsce, uratowało życie milionom ludzi. Jurek, dziękujemy! Jesteśmy z Tobą do końca świata i jeden dzień dłużej.

***

- Mama osiwiała w 5 minut... A wiozła mnie karetka z wielkim sercem naklejonym na boku"- tak zaczyna się historia Moniki. Monika, Ewa i Ola, Alicja, Dariusz i Klara, Marysia oraz wiele innych osób opowiedziało nam o tym, jak pomogła im Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Z okazji 25-lecia orkiestry chcemy wraz z nimi podziękować Jurkowi Owsiakowi i wszystkim Wam, którzy co roku ratują życie innych wrzucając do puszki choćby symboliczną złotówkę. Chcesz podzielić się swoją historią? Napisz do nas: wosp@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy i przekażemy Jurkowi Owsiakowi"

Więcej o:
Komentarze (242)
"Żyję dzięki WOŚP..." To mogło spotkać każdego z nas, a trafiło akurat na nich
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • artur0121

  Oceniono 117 razy 79

  Jurek jesteś wielki, dzięki za to co robisz, i nie przejmuj się tymi trollami i heterami bo to zakompleksione ćwoki.

 • mirkad

  Oceniono 92 razy 62

  Moja córka urodziła się w 29 tc, z wagą 1000 gr. Spędziła w szpitalu niemal 3 miesiące - też nie pamiętam sprzętu bez serduszka WOŚP.

 • wierny_nie_poddany

  Oceniono 81 razy 57

  Dla mnie WOŚP to jeden z ostatnich bastionów przyzwoitości i dobroci. Takie PRAWDZIWE Światełko do NIEBA.
  Oli, Piotrkowi i im podobnym oraz ich rodzicom, dziadkom... gratuluję i życzę ZDRÓWKA.
  SIEMA Kochani. Niech gra nam WOŚP po koniec świata!!!!

 • infaillible

  Oceniono 62 razy 50

  z moimi dzieciakami może nie miałam tak poważnych problemów jak osoby z filmów, jednak jedno i drugi spędziło po kilka dni w swoim życiu na neonatologii. I znaczna część sprzętów miała serduszko WOŚP.
  Uważam, że to co robią to coś wielkiego.
  Nie potrafię zrozumieć tylko, dlaczego nasze Państwo zamiast finansować to, na co musi się składać społeczeństwo, finansuje kościół. Poczytajcie ile miliardów dostał kościół i skonfrontujcie to z kwotą jaką zbiera orkiestra. Kupowanie głosów wyborczych ważniejsze jest w naszym kraju niż życie i zdrowie obywateli...

 • zocha688

  Oceniono 67 razy 47

  Moja ukochana sliczna madra coreczka zyje dzieki sprzetowi WOSP. Bede pisac to zawsze i wszedzie a ona bedzie wrzucac do puszki pieniadze.

 • captain_planet

  Oceniono 64 razy 44

  Coś o tym wiem. Jestem bardzo wdzięczny Orkiestrze, bez tego sprzętu moja córka mogłaby nie przeżyć.

 • bazbaz73

  Oceniono 51 razy 41

  Już za samą akcję z badaniem przesiewowym słuchu niemowlaków Owsiak powinien dostać pokojowego Nobla. Jesteśmy jedynym krajem na świecie gdzie 100% niemowląt ma przeprowadzone badanie na wczesnym etapie, kiedy to można próbować zadziałać. Żaden inny kraj na świecie nie ma takiego odsetka przebadanych dzieci!

 • atomasz

  Oceniono 44 razy 34

  Mój wnuk, obecnie już 24-latek, urodził się z zespołem Fallota (wieloelementowa wada serca). Operowany w Warszawskim Centrum, na sprzęcie z WOŚP, przez chirurga, który od początku wspierał Owsiaka. Jeszcze kilka lat wcześniej uważano, że to wada terminalna, nieoperacyjna. Żyje dzięki aparaturze z czerwonym serduszkiem, która umożliwiła kilkugodzinną operację na otwartym sercu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX