Czy można solić mięso w efektowny sposób? Ten kucharz to potrafi jak nikt! [WIDEO]

Ten szef kuchni udowadnia, że przyprawianie wcale nie musi być nudne. Wręcz uczynił z tej czynności sztukę. Jego krótkie filmiki, podczas których w pełen gracji sposób soli mięso, podbiły media społecznościowe.

Nazywa się Nusret Gökçe. Jest tureckim restauratorem i szefem kuchni, który specjalizuje się w przyrządzaniu steków. Sławę w mediach społecznościowych zdobył dzięki filmikom, na których w subtelny i wyrafinowany sposób soli mięso.

 

Cały sekret tkwi w sposobie, w jaki to robi. Kiedy stek jest już gotowy do przyprawienia (uprzednio w efektowny sposób pokrojony przez Nusreta), mistrz bierze szczyptę soli, przybiera pełną wdzięku charakterystyczną pozę i powoli, bardzo zmysłowo zaczyna oprószać mięso solą. Aż ma się ochotę na... jedzenie!

Tym samym turecki mistrz udowadnia, że w kuchni wcale nie musi być nudno. Ba, nawet z tak prostej czynności jak przyprawianie można uczynić wspaniały spektakl, który cieszy zmysły. Dodatkowo smaczku wszystkiemu dodaje jego uwodzicielski wygląd: stylowy wąs, bródka i przyciemniane okulary. Czyż nie jest seksowny?

 

Jego oryginalny sposób solenia doczekał się nawet specjalnego oznaczenia w mediach społecznościowych #SaltBae, a nawet rysunków...

... i emotikonek.

Nic dziwnego. W takim kucharzu można się zakochać. Świadczy o tym liczba wielbicieli jego zmysłowego solenia. Odkąd Nusret kilka dni temu opublikował filmik na Instagramie, wyświetlono go prawie 3,5 miliona razy, a z dnia na dzień tysiące osób zaczęły obserwować jego profil, który już ma ponad milion fanów.

 
 
 

Zobacz też

Bezdomny znalazł jej obrączkę. To, co potem z nią zrobił, doprowadziło właścicielkę do łez

"Kiedyś trzymałaś mnie na kolanach. Teraz moja kolej". To wzruszające zdjęcie pokazuje, co naprawdę liczy się w życiu

Więcej o: