Mama czworga dzieci sama zbudowała dom. Korzystała z... tutoriali na You Tube

Co ciekawe, Cara Brookins nie jest inżynierem, a... pisarką. Samodzielne postawienie domu było dla niej nie tylko wyzwaniem, lecz także terapią po wielu nieudanych związkach.

Cara Brookins, matka z Arkansas, zrobiła coś niezwykłego, dzięki czemu zyskała szacunek tysięcy ludzi. Po nieudanych związkach, dwóch małżeństwach, w których mężowie stosowali przemoc oraz po tym, jak była prześladowana przez chorego umysłowo mężczyznę, Cara całkowicie straciła pewność siebie:

Moje dzieci i ja potrzebowaliśmy czegoś. Czułam wstyd i byłam zmartwiona, że nie mam wystarczającego poczucia własnej wartości i brak mi pewności siebie.

Nowe życie - nowy dom

Pani Brookins postanowiła rozpocząć nowe życie. Mieszkała z dziećmi w wynajętej chatce i uznała, że dobrze byłoby przeprowadzić się do własnego domu, jednak finansowo nie mogła sobie pozwolić na kupno takiego, który spełniałby jej oczekiwania. Zdecydowała, że... sama go wybuduje. Pomysł wydawał się szalony, ponieważ kobieta nie miała żadnego doświadczenia, ani żadnej wiedzy na ten temat.

 

Pomocne tutoriale

Brookins musiała wziąć pożyczkę na zakup materiałów. Sprzedała także małą nieruchomość będącą w jej posiadaniu. Za uzyskane pieniądze kupiła ziemię pod budowę w Bryant oraz materiały. Kosztowało ją to 613 000 tysięcy złotych.

Wiedzę w dziedzinie budownictwa Cara pozyskiwała z... tutoriali zamieszczonych na You Tube. To stamtąd dowiedziała się, jak postawić konstrukcję, czy wylać fundamenty. We wszystkim pomagały jej dzieci: 17-letni Drew, 15-letnia Hope, 11-letnia Jada. Nawet 2-letni Roman interesował się wszystkim, co robiła mama i rodzeństwo.

"Nie ma rzeczy niemożliwych"

Efektem 9-miesięcznej pracy rodziny był dom o powierzchni 325 metrów kwadratowych z pięcioma sypialniami, dużym garażem i biblioteką. 

Cara wyznała, że proces budowy domu zacieśnił rodzinne więzi:

Cały ten proces zbliżył naszą rodzinę do siebie. Nauczyliśmy się, że nie ma rzeczy niemożliwych. Odnaleźliśmy nową nadzieję.

To też może cię zainteresować:

Zaoszczędziła... 94 tysiące. Jak? Nie kupowała nic przez...

Po 27 latach małżeństwa mąż napisał, co myśli o żonie. Doprowadził tym córkę do łez

Niektórzy lubią spać na miękkim, inni na twardym. To nie jest najważniejsze! Na co zwrócić uwagę kupując materac do spania?

Więcej o: