Pierwsza na świecie czekolada, która naprawdę odmładza?

Czekolada uszczęśliwia i pomaga nawet na największe smutki - to wiemy nie od dziś i właśnie za to ją kochamy. Niestety, raczej nie ma pozytywnego wpływu na nasz organizm i cerę. Chyba, że producent TEJ czekolady ma rację...

Esthechoc - jak głosi producent, to pierwszy na świecie nutrikosmetyk zamknięty w 7,5 -gramowej kostce pysznej, ciemnej czekolady. Zawiera aż 70 proc. kakao i łączy w swoim składzie dwa z najpotężniejszych przeciwutleniaczy antystarzeniowych: flawonoli kakao i karotenoidu astaksantyny, czyli tyle, ile 300g fileta z łososia.

Dodatkowo, według informacji na etykiecie Esthechoc ma jedynie 38 kcal.

Skuteczność potwierdzona badaniami z Cambridge

Opracowanie receptury tej "odmładzającej" czekolady zajęło ponad 10 lat rozległych badań oraz doświadczeń prowadzonych przez zespół dr Ivana Petyaeva - początkowo na Uniwersytecie Cambridge, gdzie ów doktor pracował jako badacz, następnie w zakresie założonej przez niego firmy biotechnologicznej - Lycotech, gdzie pełni funkcję prezesa.

W ramach testów potwierdzających skuteczność technologii Astacelli, 3000 kobiet w przedziale wiekowym 50-60 lat przez trzy tygodnie do swojego codziennego menu dołączały kostkę czekolady Esthechoc. Po tym okresie parametry metaboliczne ich skóry oraz biomarkery powróciły do poziomu charakterystycznego dla ludzi w wieku 20-30 lat.

 

Zalecana przez Petyaeva dzienna dawka pozwala odzyskać skórze jędrność, promienność i blask, a regularnie stosowana, jak zapewnia doktor, chroni przed procesami starzenia i stresem oksydacyjnym.

Jedno opakowanie zawiera 21 kostek i kosztuje... niemało, bo 195 złotych. Esthechoc (zwana również Cambridge Beauty Chocolate) dostępna jest w oficjalnym sklepie internetowym marki oraz w najlepszych klinikach dermatologicznych i salonach kosmetycznych w Polsce.

Esthechoc - pierwsza czekolada, która odmładzaEsthechoc - pierwsza czekolada, która odmładza fot. esthechoc.com

Zobacz też:

Nagie zdjęcie i kolorowe farbki - 19-latka świetnie pokazała, jak wygląda "zły dotyk". Jej praca robi furorę.

Jeśli nie możesz wytrwać w noworocznych postanowieniach... to jest filmik, który powinnaś obejrzeć [WIDEO]

Więcej o: