Pamiętacie 80-latka z Alzheimerem, który śpiewa z synem w aucie? Uzbierali mnóstwo pieniędzy [WIDEO]

80-letni Ted McDermott był zawodowym śpiewakiem. Niestety, w 2013 roku zdiagnozowano u niego Alzheimera. Kiedy choroba zaczęła postępować, jego syn wpadł na niezwykły pomysł.

Ted McDermott w młodości występował na scenach klubów w Wielkiej Brytanii. Śpiewanie było jego największą pasją, jednak po narodzinach syna postanowił zmienić profesję i podjął pracę w fabryce, by zadbać o rodzinę.

Kilka lat temu u Teda wykryto chorobę Alzheimera. Z czasem jego stan się pogarszał - nie rozpoznawał twarzy, zdarzało się, że był agresywny. Im bardziej uderzała w niego choroba, tym bardziej się denerwował.

 

Syn śpiewaka - Simon - czuł się bezradny wobec choroby ojca, dlatego w chwili słabości postanowił zwrócić się o pomoc do telefonu zaufania dla bliskich chorych na Alzheimera. Później, chcąc odwdzięczyć się za okazane mu wsparcie, zaczął zbierać pieniądze dla Towarzystwa Alzheimerowskiego. 

Simon zauważył, że gdy tylko ojciec zaczyna śpiewać, objawy choroby stopniowo ustępują. Aby ożywić w ojcu pasję do śpiewania, wpadł na pomysł, by wykorzystać ich przejażdżki samochodem i wykonywać znane utwory razem z nim. Nagrania z występów zamieszcza w internecie, gdzie osiągają rekordy oglądalności.

Syn i Ojciec wykonują znane utwory i wrzucają filmy do sieci.Syn i Ojciec wykonują znane utwory i wrzucają filmy do sieci. fot. www.youtube.com/channel/UC6tmams7km6i0O9m9m3MP0Q

Simon i Ted na swojej stronie na Facebooku promują zbiórkę pieniędzy dla fundacji wspierającej chorych na Alzheimera. Kwota, jaką udało im się dotychczas zgromadzić, przeszła ich najśmielsze oczekiwania.

Dzięki nim zebrano już ponad 70 tysięcy funtów, a suma wciąż rośnie. Część z tych pieniędzy Simon chciałby przeznaczyć na realizację największego marzenia ojca - wydania jego pierwszej płyty. 

Ted McDermott nie tylko zdobył serca internautów, ale zwrócił też uwagę wytwórni Decca Records, która zaprosiła go do sesji nagraniowej przy światowej sławy Abbey Road Studios, gdzie kiedyś nagrywali Beatlesi.

Zobacz też:

Wyszła z nałogu dzięki dziadkowi. Teraz była narkomanka pokazuje jak się zmieniła. Trudno ją poznać [ZDJĘCIA PRZED I PO]

Ma ciało, o którym marzy niejedna nastolatka. Jak to możliwe, że ma tyle lat? [ZDJĘCIA]

Ten wosk ochroni łapy twojego pupila przed solą. Teraz spacer zimą będzie przyjemnością!

Więcej o:
Komentarze (8)
Pamiętacie 80-latka z Alzheimerem, który śpiewa z synem w aucie? Uzbierali mnóstwo pieniędzy [WIDEO]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ax_xa

  Oceniono 26 razy 26

  mam 90-letnią mamę, wiadomo wiek robi swoje. Ale gdy jedziemy razem w samochodzie śpiewamy razem :) Co prawda po takich wycieczkach mam zjechane gardło , ale mama jest zadowolona :) Piosenka jest dobra na wszystko

 • yokoono23

  Oceniono 11 razy 11

  Super!!! przypomina mi mojego Tatę ,też pięknie spiewał.

 • mirrna

  Oceniono 6 razy 6

  Przejażdżki samochodem bardzo korzystnie wpływają na chorych z altzheimerem. A jeśli jeszcze łączy się to z pasją ich życia, to wspaniała terapia. Jeśli macie tylko trochę czasu, wykorzystujcie tę formę terapii. Choroba się nie cofnie, ale nie będzie postępowała tak szybko. Nie zostawiajmy chorych samym sobie, ważna jest obecność, rozmowa, bliskość.

 • lokator

  Oceniono 7 razy 5

  Ale czad!

 • dzaga41

  Oceniono 4 razy 4

  Wspaniałe.

 • sfi

  Oceniono 3 razy 3

  Synuś ciasteczko do schrupania:) A do tego o złotym sercu ...

 • czegotychcesz

  Oceniono 3 razy 3

  Dla takich właśnie tekstów, buszuję po internecie ! BRAWO !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX