Siostro, skalpel! 89-letnia chirurg z Rosji nadal operuje i... na emeryturę się nie wybiera [ZDJĘCIA]

Żeby dosięgnąć do pacjenta na stole operacyjnym, potrzebuje specjalnego podestu, bo ma tylko 150 cm wzrostu. Mimo to 89-letnia Rosjanka, która prawdopodobnie jest najstarszą czynną chirurg na świecie, nie zamierza zrezygnować ze swojej pracy, bo - jak sama twierdzi - to jej "styl życia".

Wszystko wskazuje na to, że Ałła Iliniczna Lewuszkina, która w maju tego roku skończy 90 lat, jest najstarszą osobą na świecie nadal wykonującą zawód chirurga.

Zobacz zdjęcia 89-letniej chirurg >>>

89-latka wciąż bardzo pewnie posługuje się skalpelem89-latka wciąż bardzo pewnie posługuje się skalpelem youtube.com/watch?v=LS9xldubJTk

10 tys. operacji na liczniku

Drobna Rosjanka pracuje ze skalpelem w ręku już od prawie siedmiu dekad i ma na swoim koncie 10 tys. operacji. Teraz codziennie spotyka się z pacjentami i przeprowadza zabiegi w szpitalu w Riazaniu w okolicach Moskwy.

Mimo wieku dłonie Ałły nigdy nie drżą. Nie przeszkadza jej też niski - ma 150 cm - wzrost, z którym radzi sobie, stojąc na specjalnym podeście, kiedy wymaga tego sytuacja. Według informacji zebranych przez Lite FM 89-latka porównuje sama siebie do konia wyścigowego, bo wchodząc na salę operacyjną, "natychmiast czuje się pełna energii".

Prosta filozofia

Jak cytuje serwis newfoxy.com, Ałła na pytanie o to, czemu nie chce przejść na emeryturę, udziela prostej odpowiedzi:

Robię, co do mnie należy. Na emeryturze nie mam nic do roboty.

Jej podejście do pracy tłumaczy prosta filozofia, którą realizuje w stu procentach:

Zawód lekarza to nie po prostu profesja, to styl życia. Jeśli przestanę pracować, kto zrobi to za mnie?

Zobacz zdjęcia 89-letniej chirurg >>>

 

Ałła Ilniczna Lewuszkina pracuje jako chirurg już od 68 lat i nie zamierza zwalniać tempaAłła Ilniczna Lewuszkina pracuje jako chirurg już od 68 lat i nie zamierza zwalniać tempa youtube.com/watch?v=LS9xldubJTk

Pomoc to jej drugie imię

Energia i postawa 89-latki są godne pozazdroszczenia, zwłaszcza że wcale nie kończą się, kiedy wychodzi ze szpitala. Po pracy, gdzie pomaga pacjentom wrócić do zdrowia i nierzadko ratuje ich życie, Ałła zajmuje się swoim niepełnosprawnym siostrzeńcem i 8 kotami, z którymi dzieli mieszkanie. Oprócz tego dba również o inne zwierzęta - dokarmia ptaki i zawsze ma w torebce kiełbaskę dla bezdomnego psa.

Zobacz też:

 

Czarodziej z Hogwartu seksowny jak nigdy. Harry Potter w zaskakującej, rozbieranej sesji [ZDJĘCIA]

Kiedyś przez jej wygląd uciekały od niej dzieci - dziś jest wziętą modelką i królową piękności [ZDJĘCIA]

 

Więcej o: