Plastry opatrunkowe zsuwają się z palców? Przez całe życie mogłaś je przyklejać źle [INSTRUKCJA]

Niezależnie od rodzaju wszystkie plastry opatrunkowe mają jedną wspólną, irytującą cechę - przyklejone na palec zsuwają się z niego z byle powodu. Ten bardzo prosty trik sprawi, że pozostaną na swoim miejscu o wiele dłużej - potwierdzają to pielęgniarki.

Tradycyjne białe cięte "z metra", wodoodporne w kolorze skóry czy z kolorowymi nadrukami - wszystkie plastry opatrunkowe mają tendencję do zsuwania się z palców i zostawiania lepiących się śladów z kleju. 

Prosta sztuczka z Japonii

Żeby tego uniknąć, wystarczy zastosować prostą sztuczkę, którą na swoim Twitterze w formie grafiki "krok po kroku" podzielił się użytkownik o pseudonimie ponzuyo pochodzący z Japonii.

Weź nożyczki i...

Jedyne, czego potrzebujesz, to nożyczki: najpierw nacinasz plaster wzdłuż z obu stron, pozostawiając prostokątny wacik nienaruszony.

Instrukcja ponzuyo na przyklejanie plastra opatrunkowegoInstrukcja ponzuyo na przyklejanie plastra opatrunkowego fot. twitter.com/ponzuyo

W drugiej kolejności naklejasz go na palec, zawijając każdy z czterech powstałych po przecięciu końców "na krzyż", czyli po przekątnej. Dzięki temu plaster będzie się lepiej trzymał i dłużej pozostanie na swoim miejscu. 

Skuteczność potwierdzona

Proste wskazówki Japończyka szybko rozpowszechniły się w internecie i zdobyły dużo pozytywnych komentarzy. Jedna z użytkowniczek, cytowana przez serwis Daily Mail, napisała:

Jestem pielęgniarką i też czasem tak robię! Wtedy opatrunki nigdy nie spadają 

Szczególne pochwały za prostą i użyteczną instrukcję ponzuyo zdobył w swoim rodzinnym kraju. Na Dalekim Wschodzie plastry są bardzo popularne nie tylko jako sam opatrunek, ale też dodatek. W azjatyckich sklepach można znaleźć ogromny wybór wzorów, kolorów i nadruków plastrów - np. z popularnymi postaciami z kreskówek.

Zobacz też:

Wszyscy pytają JAK, a on odpowiada KIEDY! Kiedy się ważyć, kochać, kłócić?

Siostro, skalpel! 89-letnia chirurg z Rosji nadal operuje i... na emeryturę się nie wybiera [ZDJĘCIA]

Więcej o: