Walentynki 2018: kino dla dwojga, czyli premiery w lutym

Walentynki 2018 już jutro. Pomysłów, co robić w ten ten dzień jest wiele. Kino na walentynki? Czemu nie. Zobaczcie, co można obejrzeć na dużym ekranie i - jeśli coś was zainteresuje - lepiej od razu zarezerwujcie bilet. W walentynki kino może być przepełnione, może być ciężko o dobre miejsca.

Walentynki 2018: kino jest jednym ze sposobów, aby spędzić ten dzień. W tym roku walentynki wypadają w środku tygodnia (14 lutego to środa). Jeśli zdecydujecie się tego dnia wybrać do kina, pamiętajcie o tym, że możecie spotkać tam więcej osób niż zazwyczaj w tygodniu. Może być też i tak, że niektórzy czekają na filmy, które na dużym ekranie zadebiutują dopiero w piątek - przełożą walentynki i kino na weekend.

Kino na walentynki: premiery 9 lutego

Jeśli zdecydujecie wybrać się do kina dokładnie w walentynki, wybierać będziecie m.in. z tych filmów, które na dużym ekranie zadebiutowały w piątek 9 lutego.

Głośną premierą jest "Nowe oblicze Greya" - ekranizacja trzeciej części powieści E.L. James. Zarówno książki, jak i filmy z tej serii mają tyle samo fanów, co przeciwników. Poczynania Christiana Greya i Anastasii Steele mogą być jednak doskonałym wyborem jeśli w naszej głowie pojawia się hasło "kino na walentynki".

Wielbicielom braci Franco spodoba się film "Disaster Artist", w którym James Franco i Dave Franco grają główne role. Macie ochotę na horror? Wybierzcie się na "Winchester. Dom duchów".

9 lutego na ekranach kin zadebiutowały także:

 • "Blask"
 • "Miłość pisana Braillem"

14 lutego premierę będzie miał film akcji - "Czarna Pantera". W niektórych kinach zobaczymy także przedpremierowo produkcje, które na dużym ekranie debiutować będą w piątek.

Kino na walentynki: premiery 16 lutego

Jeśli zdecydujemy się wybrać do kina w weekend po walentynkach, będziemy mogli wybierać z większej liczby filmowych propozycji. Na dużym ekranie zadebiutuje wtedy m.in. film Guillermo del Toro "Kształt wody", który ma na swoim koncie wiele nagród i pozytywnych recenzji. Na dużym ekranie zadebiutuje także dramat w reżyserii Stevena Spielberga "Czwarta władza" - może nie są to lekkie produkcje idealnie pasujące do planu "walentynki + kino", ale nie powinniście żałować.

W "Kształcie wody" zobaczymy m.in. Sally Hawkins i Michaela Shannona, a w "Czwartej władzy" - Meryl Streep i Toma Hanksa.

A może zdecydujecie się na "Pomiędzy słowami"? W filmie Urszuli Antoniak zobaczymy m.in. Jakuba Gierszała i Andrzeja Chyrę. Znów, to nie jest łatwa produkcja, ale kto powiedział, że kino na walentynki to jedynie komedie romantyczne?

16 lutego na dużym ekranie zadebiutują także:

 • "Jeszcze nie koniec"
 • "Mąż, czy nie mąż?"
 • "Miód dla dakini"
 • "Słudzy diabła"
 • "Szron"
 • "Żona czy mąż?"

Niektóre filmy zobaczymy jedynie w kinach studyjnych.

Kino na walentynki: co jeszcze na dużym ekranie?

Nie możemy zapominać o filmach, które swoją premierę już miały. Wciąż będziemy mogli obejrzeć m.in. "Plan B" - to opowieść o tym, jak może zmienić się życie. Historia nie jest usłana różami, spodoba się wszystkim tym, którzy wiedzą, że warto mieć plan awaryjny. "Cudowny chłopak" wzruszy nawet najbardziej opornych - po raz kolejny dowiemy się, że wnętrze liczy się o wiele bardziej niż to, co widać na zewnątrz.

Masz ochotę na komedię romantyczną? W repertuarze wciąż znajdziemy "Podatek od miłości" i "Narzeczonego na niby". Wolisz akcję? Może zdecydujesz się na "Jumanji: Przygodę w dżungli" albo "Pasażera"? Jeśli nie zależy ci na "lekkich filmach", w kinach wciąż grają "Wszystkie pieniądze świata" i "Czas mroku" - ten drugi to gratka dla fanów Winstona Churchilla.

Kino na walentynki? Nie tylko serduszka!

Walentynki to coś, co cię w ogóle nie rusza? Wolisz świętować Dzień Singla? A może po prostu chcesz się wybrać do kina, ale walentynki i ta cała oprawa cię odstraszają? W wielu kinach, z okazji 14 lutego, przygotowano wiele akcji, skierowanych przede wszystkim do tych, którzy nie przepadają za wszechobecnymi serduszkami, lukrem i słodkością.

 1. Multikino zaprasza na ENEMEF: Noc Horrorów - Antywalentynki. Maraton rozpocznie się 16 lutego o godz. 22.00, a zakończy 17 lutego ok. 5.00. Do wyboru mamy jedno z 30 kin w Polsce, w ramach maratonu obejrzymy cztery filmu. Za bilet zapłacimy od 28 do 37 zł.
 2. Odrobinę później, 22 lutego o godzinie 19:30, w Cinema City odbędzie się kolejna odsłona Ladies Night. Tym razem na widzów czeka przedpremierowy pokaz filmu "Jestem najlepsza, Ja Tonya". W cenie biletu także inne atrakcje: porady kosmetyczne, prezent dla wszystkich pań.
 3. Sieć kin Helios zaprasza na Nieromantyczny Maraton Horrorów. Start 16 lutego o godz. 23.00. Będziemy mogli obejrzeć cztery filmy, a za bilet zapłacimy od 28 do 36 zł. 21 lutego w kinach Helios odbędzie się natomiast kolejny pokaz w ramach Kina Kobiet. Tym razem będziemy mogli obejrzeć "Plan B".

Szczegółowe informacje o akcjach są dostępne na stronach internetowych kin.

Na tych, którzy zdecydują się wybrać do kina 14 lutego, w wielu miejscach czekają dodatkowe atrakcje - zniżki, konkursy, poczęstunki, możliwość wykonania zdjęć w fotobudce.

Przeczytaj także:

Więcej o: