20-latka zupełnie straciła pamięć. Ale jej chłopak sprawił, że zakochała się w nim po raz drugi

Ponad rok temu życie 20-letniej Brytyjki Jessiki Sharman w sekundę wywróciło się do góry nogami. W wyniku ataku padaczki całkowicie straciła pamięć, a zarazem całe dotychczasowe życie.

Nie wiedziała, jak się nazywa i kim jest, a rodzina i przyjaciele stali się dla niej obcy. Jessica nie pamiętała nawet swojego chłopaka Richarda, w którym jeszcze chwilę przed wypadkiem była bardzo zakochana.

Kiedy doszło do wypadku, Jessica i Richard byli w szczęśliwym związku od ponad siedmiu miesięcy. Tragedia rozegrała się podczas wspólnej podróży pociągiem do pracy. W wywiadzie dla New York Post Jessica wspomina:

Pamiętam jak przez mgłę, że wsiadłam do pociągu. Co stało się potem, znam tylko z opowiadań (...) Moje ciało zwiotczało, oczy się zaszkliły i zemdlałam. Mój chłopak zadzwonił po moich rodziców. Pamiętam kobietę, która mnie przytulała i pytała, czy wszystko jest w porządku. Nie miałam pojęcia, kim jest. Mówiła, że jest moją mamą

Utrata pamięci

Rodzice Jessiki byli w szoku. Własna córka nie była w stanie ich rozpoznać. Po powrocie do domu, w którym Jessica przecież dorastała, nastolatka czuła się obco. Nie pomogły wspólne zdjęcia gorączkowo pokazywane przez mamę. Dla Jessiki osoby na zdjęciach, jak i te wokół niej, były obce. Jessica nic nie pamiętała.

Nie rozpoznawałam siebie w lustrze. Kiedy wróciłam z rodzicami do domu, moja mama położyła mi rękę na kolanie. Odepchnęłam ją. Czułam na sobie dotyk obcej osoby.

Diagnoza nie pozostawiła złudzeń

Dzień po dramatycznych wydarzeniach Jessica razem z rodzicami pojechała do szpitala. Okazało się, że 20-latka doznała amnezji w wyniku epilepsji. Diagnoza lekarza nie pozostawiła złudzeń: pamięć - jeżeli w ogóle - powinna stopniowo wrócić po mniej więcej sześciu miesiącach.

Zapomniana miłość

Razem z pamięcią Jessica zapomniała też o tym, co łączyło ją z Richardem. Kiedy 25-latek odwiedził Jessicę w domu, dziewczyna bała się z nim zostać sam na sam.

Nie znałam go. Byłam przerażona (...) Nienawidziłam momentów, w których zostawaliśmy sami, a on wmawiał mi, że łączy nas miłość. Chciałam zakończyć ten wyimaginowany związek.

Zakochała się po raz drugi

Richard nie dał za wygraną. Kochał Jessicę i robił wszystko, żeby przypomnieć swojej ukochanej, jak bardzo byli w sobie zakochani przed wypadkiem. Jego cel był prosty: sprawić, żeby Jessica pokochała go na nowo. Richard cierpliwie każdego dnia realizował swój plan. Opiekował się Jessicą i zabiegał o jej względy.

Zabierał mnie wszędzie tam, gdzie kiedyś wspólnie spędzaliśmy czas. Opowiadał mi wszystko o mojej zapomnianej przeszłości. W końcu stało się. Nie pamiętam, kiedy pierwszy raz się w nim zakochałam, ale doskonale pamiętam moment, kiedy pokochałam go po raz drugi.

Życie wraca do normy

Dzięki wsparciu rodziny i na nowo odzyskanej miłości życie Jessiki powoli wraca do normy. Dziewczyna na nowo nauczyła się gotować, zaczęła spotykać się ze starymi znajomymi i wróciła do pracy.

Muszę od nowa uczyć się wszystkiego, czego nauczyłam się przez całe swoje życie. Według lekarzy ryzyko ponownego utracenia pamięci wynosi aż 50 procent. Ale jeżeli Rich sprawił, że zakochałam się w nim kolejny raz, wiem, że jest w stanie dokonać tego znowu.

Zobacz też:

Bohaterski wyczyn młodej pasterki: 11-latka przedzierała się w śniegu po pas, żeby uratować małe koźlątko i jej mamę

Gwałciciel i jego ofiara na jednej scenie. Spotkali się razem, żeby opowiedzieć swoją historię