Setki walentynek od nieznajomych sprawiły, że 89-letni listonosz znowu się uśmiecha!

Kiedyś sam dostarczał ludziom listy, dzisiaj staruszek otrzymuje je od zupełnie obcych mu ludzi. Listy sprawiają, że senior choć na chwilę zapomina o chorobie i czuje się szczęśliwy.

89-letni Jim Gaboardi z Danbury w Stanach Zjednoczonych jest emerytowanym listonoszem. Kochał swoją pracę, była dla niego czymś więcej niż zwykłym dostarczaniem korespondencji. Mówił, że koperty opatrzone znaczkami nie są zwykłymi zapisanymi kartkami papieru, ale źródłem ludzkich historii i emocji: uśmiechu, radości, ale też łez i smutku. Właśnie z tego powodu Jim sam uwielbiał je dostawać.

Wiedziała o tym wnuczka Jima - Meghan, która postanowiła sprawić uroczy prezent-niespodziankę swojemu ukochanemu dziadkowi, który od ponad pięciu lat zmaga się z demencją. Poprosiła swoich znajomych na Facebooku, żeby ci z okazji świąt Bożego Narodzenia wysłali do niego kartki z życzeniami.

Magiczna moc listów

Tuż przed Bożym Narodzeniem stan zdrowia Jima pogorszył się. Z powodu choroby przestał jeść i stracił ochotę do życia. Wnuczka zrobiła, co tylko mogła, żeby podnieść na duchu dziadka. Efekt? Przerósł oczekiwania. Podczas świąt Jim dostał ponad 350 kartek świątecznych.

Staruszek był w siódmym niebie. Setki listów sprawiły, że na twarzy 89-latka zagościł uśmiech, a jego oczy rozbłysły radością. Szczere życzenia, wyrazy troski o stan zdrowia Jima, otucha i zainteresowanie zupełnie obcych mu ludzi sprawiły, że wrócił mu nawet apetyt.

Kartki od serca

Wiele z osób, które wysłały Jimowi życzenia z okazji Bożego Narodzenia, zachowało jego adres. Co z tego wynikło? Z okazji walentynek starszy pan dostał ponad 80 ręcznie robionych kartek z życzeniami. 89-latek był bardzo wzruszony.

Ty też możesz napisać do Jima

Meghan bardzo się cieszy, że tak wielu ludzi pamiętało o jej dziadku i wysłało mu listy i kartki z życzeniami. Wnuczka ma też nadzieję, że historia jej dziadka zainspiruje innych do wsparcia i wysyłania kartek do osób, które tak jak jej dziadek zmagają się z demencją. Jim mieszka obecnie w domu spokojnej starości. Możecie sami wysłać do niego pocztówkę, Jim na pewno się ucieszy! Poniżej podajemy adres:

Jim Gaboardi, Maplewood Stony Hill 46, Stony Hill Rd., Bethel, kod pocztowy: CT 06801, USA

Zobacz też

Żył na ulicy, a jego domem był wózek inwalidzki. Dzięki niej znowu chodzi. "Jest moim aniołem"

Ma 101 lat! A kiedy tańczy w rytm piosenek Elvisa, trudno oderwać od niej wzrok [WIDEO]

"Jak byliśmy młodzi, to pół nocy seksu, pół przegadane". Pary z 50-letnim stażem zdradzają sekrety udanego związku

Więcej o: