3-letni chłopiec nie cierpiał zakupów. Do czasu, gdy nie trafił z mamą na tę kasjerkę. Kochana!

Emma razem ze swoim synkiem, który ma autyzm, wybrała się na zakupy do sklepu Tesco. Tego, co spotkało jej dziecko ze strony kasjerki, nie zapomni nigdy. Kobieta całą historię opisała na Facebooku.

Trzyletni Caleb z Anglii jest bardzo żywym i inteligentnym chłopcem. Tak samo jak jego rówieśnicy uwielbia się bawić, śmiać i poznawać świat. Jest bardzo serdeczny i pełen empatii. Ale w porównaniu do innych dzieci jego życie wygląda zupełnie inaczej: chłopiec ma autyzm.

Caleb z tego powodu każdego dnia zmaga się z nowymi wyzwaniami. Mama chłopca - Emma w wywiadzie dla Metro.co.uk mówi:

Proste rzeczy, takie jak nowy typ jedzenia, odwiedzanie nieznanych miejsc, sprawiają nam trudności. Caleb ma również problemy w komunikowaniu się i nawiązywaniu nowych znajomości.

Caleb został kasjeremCaleb został kasjerem Fot. facebook.com/photo.php?fbid=10154912912970119&set=o.112463368812803&type=3&theater

Codzienne trudności i brak zrozumienia

Autyzm chłopca sprawia, że cotygodniowe zakupy stanowią prawdziwe wyzwanie. Tłumy ludzi, duża przestrzeń, światła i hałas powodują, że mózg chłopca jest przeciążony bodźcami zewnętrznymi. Chłopiec jest wtedy zdenerwowany i zestresowany. Emma bardzo to przeżywa. W takich sytuacjach ludzka uprzejmość i zrozumienie są dla niej bezcenne.

To bardzo smutne, kiedy wiesz, że twoje dziecko jest zestresowane i się boi. Ludzie wokół bezustannie nas oceniają.

Kasjerka na medal

Z tego powodu Emma zabiera Caleba na zakupy, tylko kiedy musi i zawsze po godzinach szczytu. Ale to, co spotkało ją i jej synka podczas zakupów w miejscowym Tesco, zaskoczyło Emmę do tego stopnia, że postanowiła podzielić się tym na Facebooku.

Muszę powiedzieć o wspaniałej kasjerce o imieniu Carol (...) Nasz synek ma autyzm (...) z tego powodu zdecydowałam się pójść do sklepu wieczorem, z nadzieją, że obejdzie się bez żadnych problemów (...) Kiedy byliśmy przy kasie, stało się coś niezwykłego. Kasjerka o imieniu Carol zaproponowała Calebowi pracę przy kasie. Mój syn nie ufa obcym, ale wyraźnie polubił kasjerkę i razem z jej pomocą zeskanował nasze zakupy. Był przeszczęśliwy i nie chciał opuścić sklepu. Dziękujemy ci Carol za cudowne zakupy!

Emma podzieliła się swoją historią z nadzieją, że jej doświadczenie otworzy innym ludziom oczy na problem autyzmu i dzięki temu łatwiej będzie im zrozumieć, z czym na co dzień zmagają się dzieci z tym zaburzeniem.

Każde dziecko jest niepowtarzalne i wyjątkowe (...) Nie pozwólmy, żeby terminy medyczne definiowały ludzi

Zobacz też:

Po rozwodzie napisał co myśli o swojej byłej żonie. Swój wpis dedykuje wszystkim rodzicom

Działa tylko na kobiety i nie wymaga użycia rąk. Sposób na osiągnięcie orgazmu za pomocą... jednego dźwięku

Więcej o: