Ludzie ochrzcili go mianem "bohatera" po tym, jak pomógł kobiecie robiącej zakupy

Jak stać się popularnym, idąc po zwykłe zakupy spożywcze? Ten skromny mężczyzna swoim prostym gestem sprawił, że media ochrzciły go "dobrym samarytaninem", a jego historia krąży w sieci jako przykład bezinteresowności.

Ryan O’Donnell, wybierając się do sklepu spożywczego w australijskim Wyoming po najzwyklejsze zakupy, nie spodziewał się, że stanie się lokalnym bohaterem. Wszystko dzięki drobnemu gestowi, który został udokumentowany na zdjęciu przez jednego z obserwatorów.

Szybka decyzja, prosta reakcja

34-letni ojciec, czekając z dwójką dzieci w kolejce do kasy, zauważył, że stojąca przed nim starsza kobieta ma problem z zapłaceniem za swoje zakupy. Mimo kilku prób jej karta ciągle nie była akceptowana przez czytnik.

Kiedy staruszka trafiła z tego powodu do punktu obsługi klienta, a on sam uregulował swój rachunek, podszedł do niej i po prostu wręczył 50-dolarowy banknot. Dziwiąc się jego bezinteresowności w stosunku do obcej osoby, zapytała go, jak może się odwdzięczyć, na co O’Donnell odparł, że "to nic takiego" i życzył jej miłego dnia.

Na tym historia jednak się nie zakończyła. Całej sytuacji przyglądał się inny klient, który postanowił opublikować na Twitterze zdjęcie Ryana z krótkim wyjaśnieniem. To wystarczyło, żeby zainteresowały się nim media, a obcy ludzie chwalili w sieci, zostawiając pozytywne komentarze.

Dla babci

W rozmowie ze stacją telewizyjną TODAY mężczyzna przyznał, że sytuacja, w jakiej znalazła się starsza pani, poruszyła go, bo kobieta przypominała mu jego własną babcię.

Przez wzgląd na jej pamięć nie wahał się więc ani chwili, żeby jej pomóc. "Po prostu nie potrafiłem przejść obok niej obojętnie. Tak wychowali mnie moi rodzice" - podsumował skromnie.

Zobacz też:

Spieszył się na pogrzeb, 120 km do celu popsuło mu się auto. Pomógł starszy mechanik, ale nie zgadniecie jak

99-letnia staruszka została skuta kajdankami i aresztowana. Bo sama o tym marzyła!

Twoja srebrna biżuteria pokryła się ciemnym nalotem? Ten sposób przywróci jej blask