Dzięki rudej jamniczce chora na alzheimera 95-latka zapomina o cierpieniu. Ich historia jest wzruszająca

Dla szorstkowłosej jamniczki o imieniu Orla choroba 95-letniej seniorki nie jest żadną barierą.

95-letnia Winifred Lowe z Anglii cierpi na alzheimera. Bywają dni, kiedy seniorka jest w bardzo złym stanie. Zdezorientowanie, złość, bezsilność - z tym Winifred zmaga się na co dzień. Na szczęście 95-latka nie jest sama. Każdego dnia, bez względu na wszystko, może liczyć na opiekę swojego wnuczka Richarda. Poza nim o seniorkę troszczy się jeszcze ktoś. To urocza jamniczka o imieniu Orla.

Orla odwiedza seniorkę średnio dwa razy w tygodniu. Za każdym razem, kiedy piesek pojawia się w domu, dzieje się coś niezwykłego. Zmęczone i pozbawione blasku oczy 95-letniej Winifred zaczynają płonąć, a na przygnębionej twarzy pojawia się promienny uśmiech. Wnuczek Richard w wywiadzie dla Buzzfeed.com opowiada:

Babcia się uśmiecha, bawi się z Orlą i zapomina o cierpieniu.

O wzruszającej historii bezwarunkowej przyjaźni pomiędzy chorą na alzheimera a jamniczką świat dowiedział się, kiedy wnuczek Richard udostępnił na Twitterze zdjęcia Winifred i Orli.

Wspólne fotografie 95-latki z jamniczką poruszyły serca tysięcy osób. W komentarzach pod zdjęciem użytkownicy Twittera zamieszczali zdjęcia ze swoimi pupilami, które, tak jak Orla, "opiekowały" się swoimi właścicielami podczas choroby (i nie tylko). Na zdjęciach, poza szczęśliwymi ludźmi i ich pupilami, widać coś znacznie więcej: prawdziwą, bezgraniczną miłość.

Zobacz też:

99-letnia staruszka została skuta kajdankami i aresztowana. Bo sama o tym marzyła!

Mięśnie ze stali i czułe serce. Ten strażak was rozczuli: to co robi dla zwierząt jest urocze

5 strategicznych miejsc na ciele, w których powinno się aplikować perfumy

 

Więcej o: